Hadida bija pirmā sieviete, kura ieguva prestižo Prickera balvu arhitektūrā. Viņas slavenākie darbi ir Guandžou operas ēka Ķīnā un ūdenssporta centrs, kas tika izmantots 2012. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā.
Hadidai raksturīgas vērienīgas, futūristiskas būves ar sarežģītiem izliekumiem.
"Es uzskatu, ka mūsdienu dzīves sarežģītību un dinamiskumu nevar ielikt vienkāršajās, platoniskajās formās, ko piedāvā klasiskais kanons," Hadida sacīja 2004. gada Prickera balvas pasniegšanas ceremonijā.
Pērn pasūtītāji atteicās no Hadidas divus miljardus ASV dolāru (1,7 miljardus eiro) vērtā Tokijas Olimpiskā stadiona projekta, kā iemeslu minot pieaugošās izmaksas un neapmierinātību ar dizainu.
Hadida dzimusi 1950. gadā Bagdādē. Viņa Beirūtā studēja matemātiku, bet vēlāk pārcēlās uz dzīvi Londonā, lai mācītos prestižajā Arhitektūras asociācijā.
Hadidas pirmā ēka bija ugunsdzēsības iecirknis Vācijā, ko atklāja 1993. gadā.
Gadu vēlāk viņa uzvarēja konkursā par Kārdifas operas dizainu Velsā. Taču vietējie iedzīvotāji iebilda pret viņas ideju, tāpēc tā netika realizēta.
Hadida divas reizes saņēmusi Lielbritānijas galveno arhitektūras apbalvojumu - Stirlinga balvu.
"Arhitektu birojs Zaha Hadid Architects ar lielām skumjām apstiprina, ka Zaha Hadida agrā rīta stundā negaidīti nomira Maiami," paziņoja viņas dibinātā kompānija.
Hadida mira no sirdslēkmes, norādīja arhitektu birojs.
Irākas premjerministrs Haiders al Abadi sacīja, ka Hadidas nāve esot zaudējums "visai pasaulei".