Baltic Analog Lab (BAL) ir mākslinieku kolektīvs no Rīgas. Kopš 2016. gada tajā darbojas filmu veidotāji un fotogrāfi, kurus interesē analogie mediji, galvenokārt koncentrējot uzmanību uz dažādiem eksperimentiem ar filmlentes materialitāti.
Izstādei Kā (pie)rakstīt gaismu piemīt performatīva daba. Tās ietvaros BAL kolektīva biedri rīkos dažādas darbnīcas, filmu seansus, projekcijas un performances. Katrs notikums izstādes telpā aiz sevis atstās skatāmu objektu. Izstādes laikā Armands Anže vadīs lielformāta analogā foto darbnīcu. Ieva Balode – bezkameru filmu darbnīcu lieliem un maziem, tiks rīkoti BAL biedru īsfilmu seansi un vēl daudz kas cits. Meistarklašu un performatīvo notikumu laiki tiks paziņoti atsevišķi.
7. septembrī plkst. 20.00 izstādi atvērs Sintijas Andersones paplašinātā kino performance 3MM, kura notiks Mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts ietvaros. Izrādi veido trīs māsas, kuras piedzīvo mēnessērdzību. Iedvesmojoties no šīs neparastās pieredzes, izrāde ievelk mūs sapņu un zemapziņas pasaulē, kur atmiņas, kas dziļi glabātas prāta nostūros, saplūst ar ikdienas tēliem. Piedzīvotais tēlu un simbolu kopums veido savādu, mistisku realitāti, kurā robežas starp pagātni un tagadni izzūd, radot jaunu, nepazīstamu pasauli. Izrādes garums 25 min. Mākslinieki: Sintija Andersone (projekcijas), Dita Andersone (laikmetīgā deja), Laura Andersone (skaņas un digitālās cilpas).
Plkst. 22.00 norisināsies Andra Fedotova paplašinātā kino performance Bēgums/Ebb. Performance veidota, kombinējot melnbaltās fotogrāfijas un cianotipijas tehnikās veidotu diapozitīvu. Projekcijas uz ekrāna tiek pamīšus modulētas ar stroboskopiem apvienojumā ar sinhronizētu skaņu noformējumu. Bēgums ir stāvoklis starp diviem paisumiem. Performances garums 35 min.
Apmeklētāju plūsma ieejai izstāžu zālē 7. septembrī no plkst. 18.00 tiks organizēta tā, lai apmeklētājiem būtu ērti baudīt gan izstādes, gan performances.