Viena no Latvijas laikmetīgās glezniecības spilgtākajām māksliniecēm Frančeska Kirke savā izstādē Bastions vēršas pret tumsonību un aizspriedumiem un reflektē par aizsardzību un nosargāšanu. Bastions ir arī metafora katra mākslinieka iekšējām cīņām ar sevi. "Bastiona jēdzienā apvienojas gan Daugavpils cietokšņa vēsture, gan pašreizējā karadarbība Ukrainā, gan pret to nevienaldzīga mākslinieka aktīvā pilsoniskā nostāja, kuras vienīgā pretošanās forma ir māksla. Šī cīņa notiek caur šaubām, uzvarām un sakāvēm, apzināti izvēloties trīs tēmas, kolorītus un mākslas centra telpas, caur tiem parādot agresijas sekas," stāsta Frančeska Kirke.
Romāns Korovins izstādē Nomirsim kopā piedāvā skatītājiem savas jaunākās, pēdējos gados tapušās gleznas, telpisku instalāciju un vārdus, kas vēsta par eksistenci – dzīvi un laiku –, attiecībām, kā arī par glezniecības mediju un tā spēju būt abstraktam. Mākslinieks iezīmē izstādes ideju: "Pāris. Ģimene. Divas personas, kas mūžu pavadījušas kopā, svinot svētkus un kopā iegrimstot ikdienas sīkajā rosībā. Darījušas, cerējušas, priecājušās un vīlušās. It kā viss plecu pie pleca un viens: remonti, bērnu izlaidumi, atvaļinājumi vasarnīcā, bet – vai tomēr? Arī piedzīvojot vienas un tās pašas lietas, pieredze var būt atšķirīga. Jūtas un emocijas – katram savas."
Latgales mākslinieku ikgadējā konkursa izstādē Lielgabali klusumā skatāmi 47 mākslinieku darbi, pārstāvot visdažādākos mākslas medijus.
Savukārt izstāde ROTKHO. Made in Latvia veidota pēc Dailes teātra izrādes ROTKHO motīviem un pulcējusi Latvijas glezniecības smagsvarus – Frančesku Kirki, Alekseju Naumovu, Sandru Strēli, Helēnu Heinrihsoni, Ritumu Ivanovu un Kasparu Zariņu. Izstāde sasaucas ar iestudējumu, izplešot tā darbību no teātra līdz muzejam, no digitāla attēla līdz tā atveidojumam un atveidotā oriģinālam. "Vairāku mēnešu garumā katrs mākslinieks veidoja kopiju vienam Marka Rotko darbam. Līdz pat projekta beigām un kārtējās Rotko oriģināldarbu izstādes atklāšanai Rotko muzejā vienīgā iespēja izjust atdarināmo darbu bija šo gleznu digitālās kopijas. Tas izaicināja māksliniekus uz atļaušanos interpretēt – ne tikai veidot repliku, bet izpaust savu unikālo māksliniecisko rokrakstu," stāsta izstādes kurators Aivars Baranovskis.
Sīkāk – Rothkomuseum.com.