Politiski pielādētā sabiedriskajā telpā, kurā šobrīd atrodas ne tikai visa pasaule, bet arī Latvija, ir būtiski veidot sanākšanas un sarunu vietu, rakstot jaunu uzdrīkstēšanās manifestu. Latvijas Mākslas akadēmijas veidotais projekts aicina uz satikšanos un klātbūtnes pieredzēšanu mākslas valodā, izstādot akadēmijā šobrīd studējošo ukraiņu studentu darbus, kā arī jauno mākslinieku darbus, kas tieši un pastarpināti savos darbos pieskaras problemātikai, ko izraisa Krievijas iebrukums Ukrainā.
Piedāvātās variācijas būs vieta daudzbalsībai un pretstatiem, kā pašmērķi neizvirzot provokatīvu un skaļu izteiksmes valodu, bet koncentrējoties uz vēlmi radīt jaunas komunicēšanas formas, kas veido nākošo attiecību etapu aiz dusmu un neapmierinātības paušanas. Jo ikviena tieša fiziska konfrontācija kādam vienmēr ir aizskaroša, nepatīkama vai sāpīga.
Sekojot alejas sargājošajam ceļam, tiek pieteikts uzdrošināšanās manifests. Tas neierobežo sevi izteiksmes brīvībā, tas izceļ to, kā tik ļoti pietrūkst ikdienā. Tas atļauj sagurt, padoties, krist izmisumā. Tas atļauj atpūsties, nesteidzīgi paraudzīties debesīs un sadzirdēt ne tikai mašīnas, bet arī putnu dziesmas. Tas atļauj spēlēties un aiz tukšuma sēt ziedus brūcēs.
Izstādes laikā ekspozīcija tiks papildināta ar ukraiņu studentu kopdarbiem, kas taps uz vietas, tāpat izstādes procesuālo formātu papildinās performanču programma.
Izstādes dalībnieki: Jūlija Jankavs, Anastasija Krapivina, Sofija Oleiničuka, Katerina Ribakova, Marija Glinska, Katerina Hončarenko, Kristīna Rezvoha, Roberts Bāliņš, Linda Gabarajeva, Anastasija Bikova, Gatis Šulcs, Aleksejs Muraško.
Kuratore: Antra Priede.
Performanču programma, organizē Latvijas Performances mākslas centrs:
- Simonas Orinskas buto grupa Dzīslot, 27. jūlijs plkst. 18.00
- Annas Maskavas performance “Ancestor”, 10. augusts plkst. 19.00
- Performanču grupas “Animists” performance “Smaguma valence”, 25. augusts plkst. 19.00
Izstādi varēs aplūkot no 22. jūlija līdz 28. augustam.