Baltijas stikla mākslas izstāde izceļ mūsdienīgu stikla kā materiāla daudzveidīgo pielietojumu, iezīmējot tā klasiskās īpašības laikmetīgā un konceptuāli idejiskajā veidolā. Ekspozīcijas noskaņa un atmosfēra skatītājiem ļaus iepazīt skaistu, trauslu un vienlaikus spēcīgu pasauli caur poētisko un mazliet noslēpumaino materiālu.
Projekta nosaukums balstās idejā par daudzslāņainību: atsedzot virsējos slāņus, atklājam dziļuma dimensiju un neredzētas parādības. Daudzslāņainība vērojama gan zemes garozā, gan atmosfērā, gan jebkuras lietas uztverē. Arī vēsture attīstās, notikumiem uzslāņojoties, visos laikos lietu būtība ir saskatāma kontekstā vai zemtekstā.
Izstāde pulcē 24 dažādus profesionālos autorus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kuru primārais pašizteiksmes materiāls ir stikls. Līdztekus tā veido zināmu kopsavilkumu par stikla mākslas nozares šodienas iespējām un pēta, kas rada stikla darba vērtību – vizuāli neatvairāms skaistums vai konceptuāls vēstījums.
Baltijas mūsdienu stikla mākslas izstādē pārstāvēto autoru darbus konkursa kārtībā izvēlējās kuratores – Kati Kerstna (Igaunija), Daļa Truskaite (Dalia Truskaitė, Lietuva), Bārbala Gulbe un Marta Ģibiete (Latvija) sadarbībā ar piesaistītiem vietējiem un starptautiska mēroga ekspertiem. Ekspozīcijai atlasīti 23 Baltijas mākslinieku autordarbi un kopdarbi – 9 no Latvijas, 7 no Lietuvas un 7 no Igaunijas.
Izstāde piedāvā bagātīgu mākslas spektru – no filigrāni izstrādātām gleznām un stikla grafikām uz papīra līdz lielformāta instalācijām, monumentāliem stikla krāvumiem un kausēta stikla tēlniecības darbiem. Baltijas dimensija ļauj atpazīt līdzīgo un saredzēt atšķirīgo kaimiņzemju mākslinieku jaunradēs. Tā atklāj savu skatījumu uz visiem kopīgo materiālu, kā arī rezonē uz Baltijas valstu vienoto vēsturi un radniecīgo identitāti. Tā ir tā pati Baltijas jūra un krasti, tie ir tie paši meži, tas pats pelēkais lietus un migla, garie tumsas mēneši un jo tuvāk Ziemeļiem, jo lielākas alkas pēc gaismas.
Īpaši sagatavotā izglītības un publisko pasākumu programma sniegs padziļinātu ieskatu Baltijas stikla mākslas aktualitātēs. Izstādes laikā apmeklētājiem būs unikāla iespēja satikt pašus māksliniekus. Programma iekļauj atvērtās ekskursijas, Senioru rītus, tematiskas diskusijas un lekcijas par Latvijas un Baltijas stikla mākslu pēdējā desmitgadē, radošās darbnīcas, kā arī muzeja apmeklētāju iemīļoto Ģimenes dienu, kas šogad norisināsies 13. aprīlī. Uz pirmajām Sarunām muzejā interesenti aicināti 15. februārī plkst. 14.00, kad varēs aplūkot izstādi kopā ar tās kuratorēm un māksliniekiem.
Skolēnu grupām muzejs piedāvās interaktīvi iepazīt izstādi un radoši izpausties nodarbībā Stikls mākslā un dizainā (1.–12. klasei). Savukārt pavasara brīvlaikā bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam varēs līdzdarboties dinamiskajā trīs dienu programmā Pavasara skola bērniem: piedzīvojumi stikla kalnā.