Projekta "Ceļš mājup" mērķis ir radīt vairākus starpdisciplinārus mākslas darbus, kas, savienojot digitālu tekstu ar attēliem un objektiem, rada jaunu naratīva pavedienu starp valodu, kulturālu deteritoriazāciju un identitāti. Brigita Ozoliņš izmanto savas mātes stāstu par ceļu no Rīgas uz Austrāliju II Pasaules kara beigās kā izejas punktu vizuālai izpētei par identitātes veidošanos divu valodu - angļu un latviešu - un divu kultūru - austrāļu un latviešu - ietekmē.
Brigitas Ozoliņš prakses idejiskā bāze ir cieši saistīta ar poststrukturālisma konceptiem par valodas un identitātes saikni: pirmkārt, ar ideju, ka valoda jeb teksts neatspoguļo realitāti, kā rezultātā patiesība ir patvaļīga konstrukcija; otrkārt, ar ideju, ka identitāte (mūsu subjektīvā pašapziņa, kas ir valodas veidota un ierobežota) ir fragmentēta, bet tiecas uz viengabalainību; un treškārt, ar ideju, ka ilgas pēc viengabalainības un nozīmes tiek realizētas ar pastāvīgu stāstu par mums pašiem pārstāstīšanu. Jo īpaši nozīmīgs māksliniecei ir Ričarda Rortija apgalvojums, ka valoda un naratīvs ir rīki, ar kuriem atkal un atkal no jauna stāstīt, aprakstīt un izdomāt sevi un savu vēsturi. Tādējādi teksts kļūst par literāru un konceptuālu materiālu, ar kuru savīt no jauna savu identitāti un tuvoties viengabalainībai un nozīmei.
Lekcijā Brigita Ozoliņš stāstīs par savu māksliniecisko darbību, īpaši pievēršoties jaunākajam projektam "Ceļš mājup". Māksliniece apskatīs idejas un vēsturi, kas ir mākslas darba pamatā, un iepazīstinās ar "e-text+textiles" rezidences laikā paveikto.
Brigita Ozoliņš ir māksliniece, kura pasniedz mākslu un dizaina teoriju Tasmānijas Mākslas akadēmijā. Viņas māksla ir pētījumi par valodas vēstures, birokrātijas un identitātes saikni, kas parsati tiek īstenoti instalāciju veidā. Viņas darbi bieži ir tekstuāli pamatoti un ietver rituālu rakstīšanas performanci, kā arī ņem vērā konkrētu mākslas stipendijas un strādājusi atzītās mākslas rezidencēs Londonā, Parīzē, Tasmānijā. 2008.gadā māksliniece saņēma aviokompānijas "Quantas" Pirmo laikmetīgās mākslas balvu, kas viņai ļāva realizēt mākslas projektu "e-t+t" rezidencē.
Projekta īstenošanai internetā var sekot: http://brigitaozolins.blogspot.com