Rīgas grafiķu biedrība dibināta 1928.gada sākumā un pastāvēja līdz 1938.gadam. Biedrībai pamatā tika likti profesionālisma kritēriji, apvienojot uz "arodnieciski – estētiskiem" (Jāņa Siliņa terminoloģija) principiem latviešu un cittautiešu māksliniekus, kuri, savā radošajā darbībā pārstāvot dažādas mākslas nozares un arhitektūru, vēlējās veicināt un izkopt grafiskās mākslas attīstību. Galvenā Rīgas grafiķu biedrības darbības forma bija kopīgu izstāžu rīkošana. Grupējuma mākslinieki noorganizēja četras izstādes Rīgā (1928, 1929, 1930, 1932) un vienu Prāgā (1930). Turklāt biedrības 4. grafisko darbu izstādē 1932.gadā dalību ņēma mākslinieki no Amerikas. Pēc tradīcijas visas Rīgas grafiķu biedrības izstādes skatītājiem parasti durvis vēra pavasarī – aprīlī vai maijā. Biedrības vadītājs visu tās pastāvēšanas laiku bija grafiķis Sigismunds Vidbergs (1890–1970), kuram līdzās apvienības kodolu veidoja mākslinieki Sergejs Antonovs, Nikolajs Puzirevskis, Izaks Frīdlenders un Bernhards Dannenhiršs, kuri piedalījušies visās grupas izstādēs. Atsevišķās skatēs dalību ņēmuši Romans Suta, Jurijs Rikovskis, Raimunds Šiško, Aleksandrs Štrombergs, Ansis Cīrulis, Jānis Plase un Aleksandrs Birzenieks. Kā uzaicināti viesi dažās izstādēs piedalījās arī Aleksandra Beļcova, Sergejs Vinogradovs, Persijs Rings un Andrejs Lapiņš (no Kanādas).
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rīkotajā biedrības 80 gadu jubilejas izstādē pārstāvēti visi grupējuma biedri ar kādreiz Rīgas grafiķu biedrības izstādēs eksponētajiem 66 darbiem zīmējujma, ksilogrāfijas un oforta tehnikā, kā arī viens plakāts un ilustrētās grāmatas, kuru oriģināli savulaik tikuši izstādīti šīs mākslinieku apvienības skatēs. Ekspozīciju papildina kādreizējo izstāžu katalogi un ielūgumi.
Rīgas grafiķu biedrības jubilejas izstādē piedalās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēka, kā arī privātpersonas.