Simpozijā tiks aplūkotas dilemmas, kas rodas, mēģinot rekonstruēt laikmetīgās mākslas darbus, īpašu uzmanību pievēršot instalācijām, performancēm, kinētiskiem vai multimediju mākslas darbiem.
Simpozijā tiks apspriests gan mākslas darbu rekonstrukcijas materiālais aspekts un fiziskais atjaunošanas process, gan autora, kuratora un restauratora loma, darba autentiskums un atkārtota interpretācija.
„Svarīga ir ne tikai topošā laikmetīgās mākslas muzeja ēka, bet arī jaunā muzeja struktūra un saturs, tādēļ simpozijs aktualizēs jautājumu, kā skatīties uz to laikmetīgās mākslas segmentu, kurš veido Latvijas mākslas vēstures nozīmīgu daļu, taču līdz mūsdienām ir saglabājies daļēji vai zudis.” komentē LLMC direktore Solvita Krese.
"ABLV Charitable Foundation grantu programmā atbalstot šiem jautājumiem veltītu simpoziju, jūtamies gandarīti, ka vairāki no referentiem ir izvēlējušies runāt par restaurācijas projektiem, kas saistīti ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijā iekļautajiem mākslas darbiem,” simpozija aktualitāti iezīmē Kaspars Vanags, fonda ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītājs.
Simpozijā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kas radušies, Latvijas Laikmetīgās mākslas centram organizējot izstādes Juris Boiko. Sāls kristāli (skatāma LNMM līdz 5. februārim) un Kinētikas arheoloģija (līdz 12. decembrim Rīgas mākslas telpā).
Simpozijā piedalīsies dažādu Eiropas institūciju profesionāļi, kuri dalīsies pieredzē par mainīgu mākslas darbu restaurēšanu: Stephanie Weber (Lenbachhaus, Minhene, Vācija), Daniel Muzyczuk (Muzeum Sztuki, Lodza, Polija), Louise Lawson (Tate Modern, Londona, Lielbritānija), Hilkka Hiiop (Igaunijas mākslas muzejs, Tallina), Ieva Alksne un Evita Melbārde (restauratores, Rīga), Astrīda Rogule (LNMM, Rīga), Ieva Astahovska (LLMC, Rīga), Francesca Bertolotti-Bailey (Liverpūles biennāle, Lielbritānija), Vivian van Saaze (Māstrihtas Universitāte, Nīderlande) un Kaspars Vanags (ABLV Charitable Foundation, Rīga).
Simpozija laikā tiks arī prezentēta publikācija Salabot to, kas nav salauzts. Kā rekonstruēt laikmetīgo mākslu? Nepilnīgs ceļvedis – laikmetīgās mākslas restaurācijas vārdnīca, kuras redaktors ir Simon van der Weele no Nīderlandes.
Dalība simpozijā ir bez maksas. Iepriekšēja reģistrēšanās ir obligāta. Reģistrēšanās un programma pieejama www.lcca.lv. Simpozijs notiks angļu valodā.