Autoritatīvais britu kurators Marks Gisborns (Mark Gisbourne) projekta XXIV izlaidumā ir pulcinājis, viņaprāt, saistošus māksliniekus, ļaujot tiem realizēt savas radošās vīzijas kādā no Vācijas pilīm, saskaņā ar attiecīgajā gadā izvirzīto projekta tēmu.
Rohkunstbau ir projekts, kura nolūks jau kopš tā iedibināšanas 1994.gadā, ir popularizēt laikmetīgo mākslu un kultūru, apvienojot šo procesu ar tādu kultūrvēsturisku vietu atgriešanu apritē, kas līdz tam Brandenburgas reģionā, Vācijā ir bijušas atstātas novārtā. Ik gadu tiek rīkota projekta izstāde - tajā līdzās aktuālai un sociāli relevantai tēmai būtisks aspekts ir kuratora atlasīta starptautiska mākslinieku kopa. Rohkunstbau projektā eksponēto darbu autori regulāri ir redzami arī Venēcijas biennālē. Iepriekšējo gadu Rohkunstbau projekta izstādes risināja tādas tēmas kā Vara (2011), Morāle (2013), Revolūcija (2014), Apokalpise (2015), Starp pasaulēm (2016) un Citais skaistums (2017).
Šī gada izstāde Uzmanību / Bīstama atstarpe tematiski pievēršas dalījumiem un šķeltnieciskajām tendencēm, kas aizvien uzskatāmāk parādās globālajā politikā, ekonomiskajā un sociālajā realitātē, kā arī, protams, kultūrā, dažbrīd izvēršoties pat par agresīvām un nesamierināmām nesaskaņām dažādu grupu, grupējumu un radikāli noskaņotu cilvēku starpā.
Romāns Korovins skatītājiem piedāvā instalāciju Kaspars mīl Daigu (Kaspar Loves Daiga). Sev raksturīgajā manierē mākslinieks izstāžu telpā ir izstādījis aptuveni četrdesmit dažāda izmēra fotogrāfijas, ko papildina desmit objekti, to skaitā skaņas instalācija. Bīstamās atstarpes tēmu Romāns Korovins risina indivīda, emocionālās intimitātes un prozaiskās ikdienas nozīmē, poētiski izsakot atsvešināšanās aktu divu cilvēku attiecībās, taču risinot to pozitīvā veidā – autoraprāt, atkāpes, atstarpes un plaisas ir daļa no dzīvošanas procesa, kustības, kas apliecina dzīvi, nevis ir tās traģisks pārrāvums.
Izstādē eksponēti ir sekojošu autoru darbi: Lora Brūsa (Laura Bruce), ASV; Martins Dammans (Martin Dammann), Vācija; Nilbara Gireša (Nilbar Güreş), Turcija; Brita un Rons Helbigi (Britta & Ron Helbig) jeb apvienība GODsDOGs (Dieva suņi), Vācija; Hollija Hendrija (Holly Hendry), Lielbritānija; Magdalēna Jetelova (Magdalena Jetelová), Čehija; Romāns Korovins, Latvija; Zofja Kuļika (Zofia Kulik), Polija; Keita Makmilana (Kate McMillan), Lielbritānija/Austrālija; Kristofers Vinters (Christopher Winter), Lielbritānija.
Izstāde skatītājiem ir pieejama līdz 9.septembrim, sestdienās un svētdienās no plkst. 12 līdz 18 Lībrozes pilī, Shclosshof 3, 15868 Liebrose, Vācija.
Izstādes laikā apmeklētājiem ir pieejama lasāmtelpa, kur var iepazīties ar katalogiem un citiem iespieddarbiem par izstādē iekļauto autoru daiļradi, kā arī iegādāties tos. Projektu papildina izstādes katalogs, kas ir pieejams norises vietā.
Projekta vadītājs ir Arvīds Bellerts (Arvid Boellert), izstādes kurators: Marks Gisborns, rīkotājorganizācija: Henrich Boll Foundation Brandenburg, rīkotājorganizācijas vadītāja Inka Tuneke (Inka Thunecke).
01_ Zofja Kuļika (Zofia Kulik) “Cilvēkspridzeklis” no sērijas “Paklāji”. 1990. © Z.Kulik, ZAK|Branicka
02_ Magdalēna Jetelova (Magdalena Jetelová) “Laika pieskāriens”, 2017. © M.Jetelová
03_ Hollija Hendrija (Holly Hendry) “Iekšējās sajūtas (Stomatolīts)”. © H.Hendry
04a_Romāns Korovins (Roman Korovin), diptihs “Māte”. 2012. © R.Korovins
04b_ Romāns Korovins (Roman Korovin), diptihs “Māte”. 2012. © R.Korovins
Sīkākas uzziņas:
+49(0)3312005780
www.rohkunstbau.de