Atceros par OFW tikai svētdienas vakarā (Oslo atgriezos piektdienas naktī) un mēģinu akreditēties, lietojot OFW mājas lapu. Pēc desmit minūtēm saņemu preses centra vadītāja Daga atbildi, ka viņš jau ir ielicis manu vārdu preses sarakstā.
Lieliski, jo bez visa tā, kas tiek rādīts modes nedēļas ietvaros, piedalīšanās modes nedēļā dod svētku sajūtu un iespēju satikt draugus un paziņas, saposušos un priecīgus.
OFW ir Oslo modes dzīves uzrādītājs, un notiek vienas nedēļas garumā divreiz gadā - augustā un februārī. Šī pēc skaita ir astotā modes nedēļa. Katras modes nedēļai ir apmēram viens un tas pats plānojums - pirmdienā ir atklāšana, kurā tradicionāli ir divas skates- Trendvisining (katrs dizainers, kas piedalās modes nedēļā, parāda dažus modeļus) un tiek nosaukts sezonas labākais jaunais mākslinieks, kas arī rāda savu kolekciju. Pārējās dienās ir atsevišķu dizaineru skates, un sestdien ir lielā noslēguma party.
Jau februārī modes nedēļas ietvaros notika neliela konference veltīta ekoloģijai. Šīs vasaras OFW viena diena ir nosaukta par Zaļu ( GrØnn dag) un šī diena ir atvērta pilnīgi jebkuram apmeklētājam (parasti OFW orientējas uz profesionāļiem un ar modi tieši saistītiem cilvēkiem- lai iekļūtu skatē, ir vajadzīgi ielūgumi, pie kuriem var tikt caur modes māksliniekiem) .
Otrs jaunums -projekts nICE (Norwegian Initiative for Clean & Ethical Fashion).
Skate, kas tika rādīta pirmajā dienā, pirms Trendvisining, apvienoja dizainerus, kas kā galveno uzdevumu uzskata nevis ražot modes tendences katru sezonu, bet radīt ētisku un ekoloģisku dizainu. Šī virziena dizainerus Norvēģijā var iedalīt divās lielās grupās. Viena, kura izmanto ekoloģiskus izejmateriālus un roku darbu tādās valstīs kā Nepāla, Indonēzija vai Rumānija. Otra, kas nodarbojas ar redesign - jau esošu lietu pārveidošana jaunās. Pie pirmās grupas pieder tādi dizaineri kā Vera&William (augstas kvalitātes zeķes un apakšveļa), Arne& Carlos (džinsi no pārstrādātas, ekoloģiskas kokvilnas) Leila Hafzi, pie otrās Fretex , Alphaville, Who knew?
Bieži vien šī virziena dizaineri (vai arī cilvēki, kas pēc profesijas nav dizaineri, bet ir ieinteresēti ekoloģiskajā ražošanā) saskaras ar problēmu - lai arī pieeja ir pareiza un izejmateriāli ētiski un ekoloģiski akceptējami, apģērba dizains neizskatās tik pievilcīgs, lai to iekārotu. Ar šādu problēmu saskārās arī grupa FIN, ko arī atzina iepriekšējā konferencē. Šajā sezonā viņi atrada risinājumu - veidot dizainu viņi pieaicināja vienus no starptautiski zināmākajiem norvēģu modes dizaineriem Arne&Carlos.
Pirmās dienas skate tika veidota visai interesanti- stilisti kombinēja kopā dažādo eko-dizaineru tērpus, un rezultāts bija visām pasaules tendencēm atbilstošs un atstāja ļoti labu iespaidu par Norvēģijas modi.
Domāju, ka arī paši norvēģi saprot - nekādu augsto modi kā Dior viņi te neradīs, un tik starptautiski komerciāli veiksmīgi kā itāliešu modes nami, kā Prada arī nebūs. Toties niša, kas saistīta ar ekoloģiski un ētisku modi ir viņējā, un tāda interneta lapā kā www.nycanimalrights.com/PradaSucks.htm nekad netiks veltīta nevienam skandināvu dizaineram.
saite