Mārtiņa Viļuma mūzikai raksturīga īpaša sarežģītība caur mikrotonalitāti un virstoņu dziedāšanu, paša radītu fonēmu sistēmu, kas ir ne tikai individuāli sintezētas skaņas, bet antīki dēmoniska un reizē dievišķa valoda. Kopā ar Latvijas Radio kori un diriģentu Kasparu Putniņu radīts izcils laikmetīgās mūzikas ieraksts. Albumā iekļauti gan senāki, gan paši jaunākie Viļuma darbi korim.
No 21. janvāra šis ieraksts ir pieejams digitālā formātā lielākajās mūzikas straumēšanas platformās un CD formātā 80 valstīs.
Mārtiņš Viļums savu dzīvi un māksliniecisko darbību dala starp Latviju, kur dzimis, audzis, veidojies, un Lietuvu, kur nu jau ilgstoši kopā ar ģimeni dzīvo un rada. Viņš mācījies akordeona spēli, kompozīciju sācis apgūt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sagatavošanas kursā pie Pētera Plakida. Turpinājumā studējis Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā akordeona spēli, savukārt kompozīciju apguvis pie Osvalda Balakauska, Juļa Juzeļūna un Rimanta Janeļauska.
2011. gadā Mārtiņš Viļums ieguva doktora grādu humanitārajās zinātnēs, aizstāvot promocijas darbu Kompozicionālie muzikālā telplaika artikulācijas principi (skaņas parametru telpiskošanas aspektā 20. gs. otrās puses un 21. gs. sākuma mūzikā).
"Es gribēju radīt izdomātu mitoloģisku kulturālo pasauli ar nelielu norādi uz pseidooriģinālu, kaut kad eksistējušu kulturālo atbalsi – tādu kā mentālu saikni starp kultūru, tekstu un savu estētisko redzējumu. Mūzika ir teksta artikulācija, kura heterofoniski sazarojas, kontekstuāli izslāņojas un atkal savienojas kopējā stāstījumā," saka Mārtiņš Viļums.
Iedvesmu komponists meklē un atrod pirmatnējo kultūru zīmēs un mitoloģijā, latviešu tautasdziesmās, dabā un dažādās pasaules valodās. Mārtiņa Viļuma mūzikā dominē dzīves un pēcnāves, gremdēšanās sevī, radīšanas, metamorfožu un laika tēma.
Jauno albumu var klausīties Spotify, Apple Music un citās platformās.