Daumants Kalniņš koncertus skolēniem kopā ar orķestri Rīga vada jau gandrīz desmit gadus, kuru gaitā kļuvis par īstu mūzikas draugu gan skolēniem, gan orķestrim. Līdzās orķestra spēlei koncertos izskan solo instrumenti un dziesmas, sarunas par pasauli un mūziku papildina attēli uz lielā ekrāna, attapīgi konkursi, viktorīnas un joki.
Koncerta pieredze dod bērniem iespēju mācīties pasākumu apmeklējuma kultūru, papildināt zināšanas mūzikā, veicināt kritisko domāšanu, pilnveidot personību un attīstīt emocionālo uztveri, tāpēc orķestra repertuārā vienmēr nozīmīga loma bijusi tieši bērnu auditorijai veltītiem koncertiem. Uzrunājot skolēnus, Daumants Kalniņš stāsta: “Man prieks, ka bērni ar mani jūtas droši un iesaistās dažādās nebēdnībās un izaicinājumos. Kopā ar orķestri apskatām gan dažādas zinātnes, gan apgūstam pasauli, gan mūzikas instrumentu skanējumu, gan arī rotaļājamies. Piemēram, radām jaunus mūzikas instrumentus, izmantojot rakstāmmašīnu, cauruli vai pat velosipēdu. Bērni koncertzālē vienmēr atklāti rāda, vai viņiem ir interesanti, un ir patīkami būt vidutājam – vienkāršā valodā veidot saikni starp bērnu pirmajiem soļiem koncertu kultūrā un šo šķietami sarežģīto, akadēmisko orķestra mūziku.”
Tuvākais koncerts Rīgas stāsti skanēs 28. janvārī plkst. 10.00 un plkst. 12.00. Šajā koncertā Rīgas skaņas un noskaņas, līdzās Daumanta Kalniņa stāstiem un teikām, uzburs orķestris, kas savā nosaukumā arī lepni nes Rīgas vārdu. Mūzikā un sarunās tiks meklēta atbilde uz jautājumu – kā skan Rīga? Koncerts būs kā muzikāls piedzīvojums, kurā skolēni izklaidējošā veidā uzzina mazliet vairāk par Rīgas vēsturi dažādos gadsimtos – no dižgara Vāgnera skaņdarbu fragmentiem līdz pat Raimonda Paula dziesmām.
Mācību gada noslēguma koncertā Kā skan koki 24. aprīlī plkst. 10.00 un plkst. 12.00 kopā ar bērniem Daumants Kalniņš noskaidros, ka koki ir derīgi ne vien galdniecībā un apkurē, bet arī mūzikā, – jo tie skan! No kokiem darināti daudzi izsmalcināti mūzikas instrumenti, un tiem ir muzikālas dvēselītes. Bērni tuvplānā iepazīs skaitliski lielāko orķestra instrumentu grupu – koka pūšaminstrumentus – no stabules līdz pat saksofonam – un uzzinās, no kādiem kokiem ir iespējams izgatavot mūzikas instrumentus un kā tie atdzīvojas dažādu žanru mūzikā.
Cikla koncerti kopā īpaši izdevīgi apmeklējami abonementā, jo divu koncertu (28. janvārī un 24. aprīlī) abonements iegādājams vien par 12 eiro. Koncertus apmeklēt var arī ar programmas Latvijas skolas soma ietvaros.