Geņušs dzimis Maskavā mūziķu ģimenē. Pianisti ir gan viņa tēvs Petrs Geņušs, gan māte Ksenija Knorre. Maskavas konservatorijā Luks skolojās pie savas vecmāmiņas, leģendārās krievu pianistes Veras Gornostajevas. Uzsācis klavierspēles mācības piecu gadu vecumā, Luks jau agri apjauta, ka šādi ciltsraksti ir arī sava veida izaicinājums un ka viņa uzdevums būs pārstāvēt un turpināt krievu pianisma tradīcijas visaugstākajā līmenī.
Pa īstam atbildības smagums jaunajam mūziķim atklājies vien pēc pirmajiem paša sasniegumiem – uzvaras Starptautiskajā Šopēna konkursā Varšavā (sudraba medaļa, 2010), Vācu pianisma balvas konkursā (2012) un 15. starptautiskajā Čaikovska konkursā Maskavā (sudraba medaļa, 2015).
Kritiķi gan teic, ka atzinība ne tikai palielinājusi atbildības nastas smagumu, bet arī sniegusi Lukam Geņušam rāmu iekšējo pārliecību, briedumu. Un krievu pianisma neiztrūkstošās pazīmes – nevainojamā tehnika, absolūtā atdeve un nepārspēts jūtīgums romantiskās mūzikas interpretācijās – viņa spēlē izpaužas ļoti spilgti.
"Luks Geņušs spēlē ar konkursu uzvarētājam piedienīgu spožumu, bet arī ar nobrieduša mākslinieka spēju atkal radīt mākslas darba arhitektūru un ar ekspresiju, kurā nav ne miņas no pašmērķīguma," raksta britu The Guardian.
Domas rosinoši un iespaidīgi – arī tā mēdz raksturot Luka Geņuša sniegumu un ļoti radoši veidotās koncertu un albumu programmas. Viņa repertuārā ir mūzika no baroka līdz pat mūsdienām, plaši monogrāfiski cikli – visi Bēthovena koncerti, Šopēna 24 etīdes un 3 sonātes, Rahmaņinova 24 prelūdijas, Hindemita Ludus Tonalis, Arvo Perta un Džona Adamsa klavierkoncerti. Pianists ļoti labprāt muzicē arī kameransambļos. Ar mērķi likt klasiskajai mūzikai skanēt vietās, kur citādi tā nekad neskanētu (cietumos, slimnīcās, patversmēs), kopš 2015. gada Luks piedalās labdarības projektā Skatoties zvaigznēs (Toronto).
Luks Geņušs ir koncertējis Lietuvā, Krievijā, Lielbritānijā, Francijā, ASV, Itālijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Kanādā, Dānijā, Beļģijā, Japānā un citur. Uz sadarbību ar pasaules vadošajiem orķestriem viņu aicinājuši Valērijs Gergijevs, Mihails Pļetņovs, Leonards Slatkins, Šarls Dituā, Andrejs Boreiko, Sauļus Sondeckis, Dmitrijs Sitkoveckis, Antonijs Vits un citi diriģenti.
Vairāk par festivālu Rīga Jūrmala var atrast mājaslapā.
būūū