Skaņuplašu tirgus (imports, arī rūpniecība) 20. gs. starpkaru periodā bija privātu uzņēmēju rokās. Tolaik pār estētiskajiem motīviem drīzāk prevalēja pieprasījums. Ja 20. gs. 20. gados vietējo skaņuplašu tirgu nodrošināja galvenokārt no ārzemēm importēti skaņu ieraksti, tad 30. gados Latvijas skaņuplašu tirgū dominēja rūpnīcas Bellaccord-Electro izdotās skaņuplates. Lekcijā tiks aplūkots, cik liela bija un kā aptverama šī industrija.
Starpkaru periodā galvenie pārmaiņu ierosinātāji skaņuplašu apritē ir saistīti ne tikai ar procesiem ekonomikā vai vispārēju gramofonu ierakstu tehnoloģiju attīstību. Jāņem vērā valsts iekārtas ideoloģiskais fons, kā arī personību loma industrijā. Lekcijā tiks identificēti un skaidroti galvenie faktori, kas ietekmēja tirgus tendences tā laika Latvijā.
Mg. hist. Alberts Rokpelnis ir mūzikas vēsturnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra zinātniskais asistents. Viņa pētniecisko interešu lokā ir populārās mūzikas un mūzikas industrijas vēstures jautājumi Latvijā, īpaši 20. gs. 20.–30. gados.
Pēc pasākuma interesenti aicināt apmeklēt izstādi Ieskaņots. Atskaņots. No fonogrāfa līdz mūzikas centram kuratores Anetes Skujas pavadībā. Šī lekcija turpina vieslekciju ciklu izstādes Ieskaņots. Atskaņots. No fonogrāfa līdz mūzikas centram publiskajā programmā.