Laiks iepazīties: ar koncertu Vakarā, kas jaunā diriģenta Artūra Gaiļa vadībā 6. decembrī plkst. 20 notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā, sevi pieteikusi jauna muzikāla vienība – akadēmiskais stīgu orķestris B-Sharp. Šogad dibinātais orķestris sevī apvieno visu Latvijas augstskolu studentus, kas spēlē stīgu instrumentus. Liela daļa orķestra dalībnieku ir ārvalstu studenti, kas šobrīd mācās Latvijā. Galvenais mērķis ir ar mūziku un muzicēšanu skart klausītāju sirdis. Tāpēc programmā - vienmēr saviļņojošā krievu mūzikas klasiķa Pētera Čaikovska Stīgu serenāde (1880) un Jura Karlsona Vakara lūgšana (1999).
"Vakara lūgšana ir intīms skaņdarbs, pilns ar pārsteidzošām harmonijām, aizkustinošām melodijām un maģisku noskaņu. Šī mūzika lieliski saskan ar Čaikovska Stīgu serenādi, jo serenādes tiek atskaņotas naktī mīļotajam cilvēkam," koncerta programmu komentē orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs Artūrs Gailis, latviešu kormūzikas lielmeistara Daumanta Gaiļa dzimtas atvase jau trešajā paaudzē. B-Sharp dibināšana ir viņa un orķestra prezidenta, RSU studenta Ande Oey kopdarbs. "Viņam bijusi ilgstoša pieredze dažādos amatieru orķestros Nīderlandē, kur šādu orķestru ir daudz un liela daļa – augstas kvalitātes. Pats, piemēram, esmu diriģējis Philips simfonisko orķestri, kas spēles kultūras un kvalitātes ziņā ir ļoti augstā līmenī. Jāteic, liels bija viņa pārsteigums, ka Latvijā pretstatā žilbinošai amatieru koru popularitātei gandrīz vispār nav orķestru, kur izpausties tiem, kas savam priekam spēlē kādu mūzikas instrumentu. Gribējām šādu iespēju radīt," atklāj Artūrs Gailis.
"Pēc neskaitāmām sarunām un vismaz pusgadu ilgas plānošanas nonācām līdz pirmajam atvērtajam mēģinājumam 11. septembrī, pēc tam trīs nedēļas turpinājās mūziķu noklausīšanās. Orķestrī aicinājām visu Latvijas augstskolu studentus, absolventus līdz 40 gadu vecumam un arī mūzikas vidusskolu vecāko kursu audzēkņus. Darbs un saziņa notiek angliski, jo vismaz trešdaļa ir ārvalstu studentu. Koncertā uz skatuves atrodas aptuveni 20 stīgu instrumentu spēlētāju," diriģents ieskicē darbu. Studentu korporācija Fraternitas Livonica orķestrim ļauj pirmdienu vakaros mēģināt tās nama zālē, savukārt RSU atbalstījusi gan informatīvi, gan ar iespēju uzstāties par Pārdaugavas koncertzāli dēvētajā aulā. "Neatkarīgi no tā, kur esat, nozīme ir tikai aizrautībai un vēlmei kopā radīt kaut ko ļoti īpašu, saviļņot cilvēkus un justies vienotiem," norāda B-Sharp pirmā vijole Johanna Maula no Vācijas. Viņa uzņēmusies arī orķestra sabiedrisko attiecību vadību. Vairāk – www.facebook.com/AOBsharp.
mazliet neprecīzi jo