Vēl pavisam nesen klajā nāca Māras Grudules apjomīgais pētījums par Georga Elgera dziesmu grāmatas Geistliche Catholische Gesänge izdevumu, bet nu senās mūzikas speciālists, Latvijas Mūzikas Akadēmijas rektors Guntars Prānis kopā ar kolēģiem izdziedās šos dziedājumus tieši šim dziesmu krājumam veltītā koncertā, kurā muzicēs Latvijas Radio kora solisti Agnese Pauniņa un Rūdolfs Bērtiņš, multiinstrumentāliste Ieva Nīmane un ērģelniece Ilze Reine (ērģeļpozitīvs).
Koncertā klausītājs sastapsies ar agrīno latviešu valodu, kas 17. gadsimtā tikai vēl veidojas. Solisti un pavadošie instrumenti caurviju plūdumā atskaņos senās melodijas tam laikmetam atbilstošā veidā, izmantojot gan ģenerālbasa, gan improvizācijas elementus. Programmā paredzēti arī vairāki paskaidrojoši komentāri.
Geistliche Catholische Gesänge ir pirmais nozīmīgais katoliskais melodiju krājums, kurā atrodami gregoriski psalmdziedājumi, senbaznīcas himnas un litānijas, domājams, paša Georga Elgera tulkotas un adaptētas. Grāmatā sastopamas un koncertā būs dzirdamas arī paša garīdznieka sacerētas dziesmas, kurās ievērota toniskā vārsmošanas sistēma, lietotas atskaņas un pat atsevišķi latviešu folkloras stilistikas paņēmieni. Šī ir vissenākā un arhaiskākā latviešu valoda, kas mūsdienās ir pieejama, turklāt bez jūtamas vācu valodas ietekmes, kā tas ir daudz saskatāms Ernsta Glika izdevumos.
Georgs Elgers (1585; Valmiera – 1672; Daugavpils) bija latviešu izcelsmes garīdznieks, garīgo tekstu autors un jezuītu semināru mācībspēks. Izmantojis savos latviešu tekstos ortogrāfiju, kas balstās poļu rakstības paraugā. Dzimis luterāņu ģimenē, mācījies Rīgas Domskolā. Studējis Braunsbergā (Prūsijā), tad Polockā un Ņesvižā. Pārgājis katoļticībā, iestājies Viļņas jezuītu ordenī (1607). No 1615. gada bijis katoļu priesteris Rīgā, Cēsīs, Ilūkstē, Jelgavā. Kad zviedru valdība pēc poļu sakāves likvidēja jezuītu garīgos seminārus Rīgā un Cēsīs, Elgers devās uz Braunsbergu. No 1631. līdz 1635. gadam Elgers darbojies Smoļenskā un 1636. gadā Oršā (Krievijā). 1637./1638. gadā ieradies Daugavpilī, kur līdz mūža galam strādājis jezuītu seminārā.