un 1923. gadā notīs fiksējuši divi pazīstamākie latviešu tradicionālās mūzikas vācēji Jurjānu Andrejs un Emilis Melngailis. Albumā iekļautais muzikālais materiāls atklāj minētās tradīcijas savdabību un daudzveidību. To pārstāv krāšņākās sēļu daudzbalsības izpausmes pavasara rotāšanas dziesmās, ganu gavilēšana, līgotnes un Ziemassvētku čigānu dziesmas, kāzu apdziedāšana, dažādas tematikas sižetiskās dziesmas. Savukārt priekšstatu par instrumentālo mūziku dod āžraga un kokles spēle.
Albumā iekļauts arī etnomuzikoloģes Ievas Tihovskas, folkloristes Ivetas Tāles un valodnieces Maijas Poišas sagatavots plašs informatīvais materiāls par Sēlpils un Vārnavas mūziku, tās teicējiem un vācējiem, kā arī vietējo izlokšņu īpatnībām. Tekstus papildina bagātīgs vēsturisko fotogrāfiju materiāls.
Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa Saucējas radusies 2003. gadā ar mērķi apgūt un popularizēt latviešu etnogrāfiskās dziedāšanas stilus un tehnikas. Savu repertuāru grupa veido, galvenokārt balstoties uz arhīvu studijām un lauka pētījumu rezultātiem.
Savas darbības laikā Saucējas sagatavojušas vairākas koncertprogrammas, kuras veltītas atsevišķām Latvijas vokālās mūzikas tradīcijām. Grupas repertuārā plaši pārstāvēti latviešu tradicionālās polifonijas veidi - gan arhaiskā burdondaudzbalsība, gan dažādas vēlīnās izcelsmes daudzbalsības formas. Ārpus Latvijas robežām Saucējas koncertējušas Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Krievijā, Bulgārijā, Polijā un Austrijā.
Tradicionālās dziedāšanas grupas Saucējas grāmatas un mūzikas albuma Dziediet, meitas, vokorā! atvēršanas svētki notiks trešdien, 16. maijā plkst. 18 Latvijas Kultūras akadēmijas dārzā Ludzas ielā 24.