Viņa pavēstīja, ka luga ir par attiecībām ģimenē. "Trīsdesmitgadnieki Ivo un Annika mīl viens otru, tomēr ģimenes dzīves rutīna, darbs un trīs bērni, dara savu, un Ivo gandrīz ik nedēļas nogali pazūd no mājām, lai pabūtu kopā ar draugiem un paskatītos uz savu dzīvi no malas - no tuvās pilsētas. Kad Annikai tas beidzot apnīk, arī viņa dodas uz otru pilsētu - paskatīties, kas ir tas, ko redz Ivo, un dzīve sagriežas ar kājām gaisā," stāstīja Rimšēviča.
Kā pauž pats režisors, teātris pievērš mūsu uzmanību mūsu privātajai pieredzei, personiskajiem stāstiem, kas ar mums ir notikuši, bet kurus mēs esam aizmirsuši, un tie, nolikti kaut kur tālu un dziļi, tur dus. "Mēs tos neizmantojam, tāpēc ka ikdienas dzīvē mums vajag pavisam ko citu. Bet teātris - tā ir atgriešanās pie mūsu personiskajiem noslēpumiem. Ne jau aktierspēles dēļ skudriņas pārskrien pār ādu, bet skatītāju pašu pieredzes dēļ. Ne jau sižetam publika seko līdzi, bet tam, kā viņos pašos kaut kas ataust atmiņā," pauž Serebreņņikovs.
Luga Tuvā pilsēta ir tulkota angļu, krievu, somu, slovēņu, itāliešu un latviešu valodā, tā iestudēta Itālijas pilsētā Triestē 2008. gadā, Krievijas galvaspilsētā Maskavā 2011. gadā, Somijas pilsētā Pori 2012. gadā, Francijas pilsētā Grenoblē 2015. gadā un pērn ASV pilsētā Oklendā.
Izrādei veltīta preses konference notiks nākamnedēļ, 1. martā, plkst.14.30.