Ķerot lielo zivi
Meditācija, apziņa un radošais gars
Dienas Grāmata, 2008
***
Sofokls Ajants
Zinātne, 2008
Ajants ir viena no septiņām mūsu laikus sasniegušajām Sofokla traģēdijām, domājams, vecākā no tām. Atdzejotāja Ābrama Feldhūna priekšvārds vēsta par Sofokla dzīvi un Ajanta tulkojumā izmantotajiem avotiem. Ā.Feldhūns raksta, ka Ajanta un Odiseja strīds par Ahilleja ieročiem un tā katastrofālais atrisinājums nav Sofokla izdomāts, teiksmai par šo strīdu pievērsušies arī divi tā sauktā episkā cikla dzejnieki.
***
Vītauts V.Landsberģis Sliņķu pasakas
Liels un mazs, 2008
Pasakas vēsta par Sliņķīšu ciemu, kurš nav atrodams nevienā kartē. Sliņķīšu nedēļā ir neparastas dienas: Tortesdiena, Kājāmgaisādiena, Desudiena, Cepurdiena, Zivjudiena, Gultasdiena, Peldudiena. Par katru dienu grāmatiņā ir satriecošs stāsts, katru stāstu mākslinieks Ķēstutis Kasparavičs uzzīmējis krāsainā ilustrācijā, kas iepazīstina ar ciema iedzīvotājiem. Pasaku no lietuviešu valodas tulkojis Jānis Elsbergs.
***
Naidžels M.Kothorns Pāvestu seksuālā dzīve
Atēna, 2008
Jaunais un pārstrādātai grāmatas izdevums ir humoristisks pāvestu izlaidības apskats, kas stāsta gan par dekadentisko pāvesta galmu Aviņonā, gan Bordžu dinastijas pāvestu skandāliem Romā. Sludinot šķīstību, daudzi praktizējuši kaut ko pilnīgi atšķirīgu. Autora piedauzīgais sirojums cauri krāsainām seksuālām dīvainībām tomēr cilvēkus, visticamāk, izklaidēs, nevis aizskars. No angļu valodas tulkojusi Lilija Beļakova.
***
Lato Lapsa, Sandris Metuzāls, Kristīne Jančevska Mūsu vēsture 1985 — 2005, II
Atēna, 2008
Otrajā sējumā tēmas, kā vēsta autori, ir jaunas, taču princips saglabāts tas pats — atcerēties to, kas bijis, neko būtiski nenoklusējot, neļaut aizmirst ne varoņus, ne neliešus, ne vienaldzīgos. Jautājumu grāmatā daudz (Kā tika izdomātas elegantākās prihvatizācijas shēmas? Kurš izdomāja "zilo brālību"? Kā īsti bija ar Zīgerista banāniem? Kāpēc mēs neīstenojām šītake sēņu megaprojektu? u.c.), taču atrodamas arī atbildes.