Katrā objektā tiek piedāvāts izglītojošs audiogids latviešu valodā, kurā var noklausīties stāstus par Ķekavas dzirnavām, kuras dokumentos minētas jau 1435. gadā, bijušo Ķekavas dzirnavu ezera salu, Ķekavas ciema dibināšanu, Ķekavas Mūzikas skolas pirmsākumiem un Doles pagasta un tiesas namu. Digitālajā stāstu un teiku takā var noklausīties arī trīs teikas par Odukalna nosaukuma rašanos, Doles Tautas namu (agrāk Ķekavas krogu), savukārt ar Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskās baznīcas mūža pirmo posmu saistīts kāds spoku stāsts, kas pierakstīts 1925. gadā.
"Izveidojām šo aktivitāti, lai digitālā un atraktīvā veidā cilvēkiem piedāvātu noklausīties un uzzināt Ķekavas vēsturi. Izjūtam lielu atsaucību gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan no iebraucējiem, kuri šajā ierobežojumu laikā dodas iepazīt Ķekavas novadu," stāsta Ķekavas novadpētniecības muzeja izglītojošā un komunikācijas darba vadītāja.
Katrā takas objektā ir atrodams dzeltens QR kods, kuru ar viedtālruņa kameru jānoskenē. Viedtālrunis automātiski piedāvās atvērt mājaslapu, kurā būs pieejams audiofails ar stāstu vai teiku latviešu valodā.
Pastaigas garums ir 4 km jeb 1-1,5 stunda atkarībā no pastaigas ātruma. Aktivitāte ikvienam interesantam tiek piedāvāta bez maksas un tā būs pieejama līdz 31. martam.
Plašāka informācija par digitālo stāstu un teiku taku atrodama Ķekavas novadpētniecības muzeja Facebook lapā.