Arī amatiermākslas kolektīvi darbību varēs turpināt tikai attālināti – kultūras centros u.c. kultūrvietās individuālo klātienes mēģinājumu norise ir pārtraucama.
Arī kultūrizglītības process būs pilnībā organizējams attālināti – klātienē pārtraucama arī individuālo stundu noturēšana.
Profesionālajos darba kolektīvos kultūras jomā – teātros, koncertorganizācijās, muzejos, bibliotēkās, arhīvos, kultūras centros u.c. - darbu klātienē varēs turpināt vienīgi tie darbinieki, kas iesaistīti tiešraižu translāciju vai ierakstu sagatavošanas nodrošināšanā; pārējie darbinieki darbu veiks attālināti.
"Paldies ikvienam, kas šajā laikā ir rūpīgi ievērojis ierobežojumus, rūpējoties par mūsu sabiedrības drošību. Tomēr, ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas attīstību, šobrīd izšķiroši ir nepulcēties un distancēties, sargāt sevi un līdzcilvēkus, kā arī izvērtēt visus riskus. Mums visiem kopā ar atbildīgu, sevi un savus tuvākos pasargājošu rīcību jāspēj apturēt Covid-19 izplatība Latvijā, lai pārskatāmā nākotnē varētu atkal atvieglot drošības pasākumus, tostarp kultūras nozarē," uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.
Vienlaikus Kultūras ministrija (KM) un tās iestādes atgādina par vienuviet apkopota un atjaunota #Ēkultūra resursa pieejamību, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.