Festivāla viesizrāžu programmā varēs redzēt māksliniekus no četrām Eiropas valstīm, kas pārstāv dažādas leļļu un objektu teātra jomas. "Turak" teātris un tā vadītājs Mišels Laubu no Francijas atvedīs izrādes „Divi Pjēri” un „Kopš vakardienas 4 iemītnieki” un leļļu izstādi „Ģimenes albums”. Šis teātris ir slavens ar humoru un unikālo leļļu veidošanas tehniku, kuras pamatā ir dažādu sadzīves priekšmetu un materiālu otrreizēja pārstrāde. Otra kompānijas no Francijas - "Velo" teātris, savukārt, ir vieni no objektu teātra pamatlicējiem Eiropā. Viņu izrādē „Vilkme” galvenās lomas līdzās vienam aktierim izpilda visdažādākie priekšmeti un lietas, kas ikdienā atrodas mums visapkārt. Šo lietu atdzīvošanās un saspēle, kas noris pilnīgā klusumā, šķiet pat iedarbīgāka, nekā citkārt aktieru runātie teksti. Frenks Zēnle un Tībingenas Marionešu teātris skatītājus iepriecinās ar īstu marionešu teātri izrādē „salto. lamento”, bet huligāniskais krievu inženieru teātris "Akhe" no Pēterburgas visnotaļ oriģinālā veidā izstāstīs un ilustrēs doktora Fausta neticamos piedzīvojumus izrādē „Fausts. 2360 vārdi”.
No pašmāju māksliniekiem varēs redzēt divas pirmizrādes. Režisors Mārtiņš Eihe kopā ar dramaturģi Kristu Burāni, leļļiniekiem Baibu Geķi un Ģirtu Šoli un jauno režisoru Kārli Krūmiņu strādā pie Ērika Kestnera stāsta „Mazais cilvēks” skatuves versijas. Režisors un improvizators Varis Klausītājs, mūziķis Jānis Kurševs, aktrise Inta Klusa un gleznotāja Anda Lāce ir radījuši muzikāli vizuālu izrādi par vilku pelēci, kur galveno lomu spēlē zīmējumi un dzīvā animācija.
Savukārt latviešu izcelsmes igauņu horeogrāfe Renāte Valme piedāvās dejas izrādi objektu teātra estētikā „Otra zeme”, bet Santa Didžus kopā ar Leļļu teātra aktieriem ar ēnu, gaismu un krāsu palīdzību uzzīmēs pasaules radīšanas stāstu. Vēl bērnu programmā iekļauta vācu un latviešu mākslinieku sadarbībā tapusī leļļu izrāde mazā teltī „Georgs garāžā”, kurā piedalās Latvijas Leļļu teātra aktieris Miķelis Žideļūns.
Festivāls Homo Alibi piedāvās iespēju paplašināt zināšanas par šo teātra jomu – LJTI bibliotēkas krājumi ir papildināti ar teorētisko literatūru par leļļu un objektu teātri, bet festivāla programmu atklās leļļu teātra speciālistes Penijas Frensisas (Lielbritānija) atvērtā lekcija par leļļu teātra vēsturi un aktuālajām tendencēm pasaulē.
Festivāla laikā Rīgā notiks starptautiska meistarklase jaunajiem teātra kritiķiem un žurnālistiem no desmit Eiropas valstīm. Darbnīcu vadīs Helsinku Mākslas un dizaina universitātes vizuālās kultūras pasniedzējs Makss Rīnanens, bijusī Londonas Starptautiskā teātra festivāla direktore Roza Fentone un leļļu teātra pētniece Penija Frensisa. Dalībnieku vidū Latviju pārstāvēs dejas menedžere un kritiķe Inta Balode, teātra kritiķe un žurnāliste Zane Radzobe (Diena) un laikraksta Kultūras Forums redaktors Toms Treibergs. Festivāla laikā tiks organizētas arī tehniskās meistarklases leļļu teātra profesionāļiem un studentiem, kuras vadīs Mišels Laubu no "Turak" teātra un marionešu meistare Alise Terēze Boma no Vācijas.
Biļešu cenas no Ls 5 līdz Ls 7. Bērniem, skolēniem, studentiem un pensionāriem biļetes lētāk - no Ls 3 līdz Ls 5. Bērniem līdz 5 gadiem ieeja brīva. Biļetes uz festivāla izrādēm var nopirkt Biļešu Servisa kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.
Uz izrādi "Septiņas dienas" biļetes pārdod tikai Latvijas Leļļu teātra kasē katru darbadienu no 10:00 līdz 19:00 un brīvdienās no 10:00 līdz 17:00. Biļešu cena uz izrādi "Septiņas dienas" ir Ls 5 visiem skatītājiem, t.sk. bērniem.
Papildu informācija par festivālu: www.theatre.lv