Tomēr šādi skola rīkoties nedrīkst. Ja darba burtnīcas iegādāties nevar, skolotājiem jābūt radošiem un jāizmanto citas metodes.
"Kad augustā devāmies uz skolu, visur bija izlikti milzīgi plakāti ar norādi, ka mācību līdzekļi un darba burtnīcas nav jāpērk. Protams, nepirkām. Šodien aizejam uz skolu, un mums liek parakstīties, ka piekrītam nopirkt darba burtnīcas paši," stāsta divu skolēnu mamma. Viņa norādīja, ka viena bērna klasē bijis jāparakstās, bet otrā klasē skolotāja vienkārši norādījusi, ka burtnīcas jāpērk vecākiem. Bērnu tēvs atzīst, ka nav bijis izvēles, nācies parakstīties. "Varējām jau neparakstīt un iet uz kašķi, bet, ja izvēlētos kašķi, nav zināms, kāds būtu rezultāts," norāda tētis.
Skolēnu mammu visvairāk pārsteidz veids, kā risināta problēma, jo paskaidrojumi nav sniegti. Arī svinīgajā pasākumā neviens vārds par skolas finanšu problēmām nav minēts. Viņa aprēķinājusi, ka darba burtnīcu iegāde izmaksās apmēram 50 latu. Ģimene atradusi līdzekļus un kopā ar citiem vecākiem pēc svinīgās daļas braukusi uz Ogri, jo Ikšķilē grāmatnīcu neesot. Tomēr darba burtnīcas nav izdevies nopirkt - grāmatnīcās vajadzīgajā daudzumā to nav. Tagad atliek gaidīt nākamo pievedumu vai doties uz Rīgu. Tomēr arī tur situācija var būt līdzīga. To iepriekš ir apliecinājuši arī izdevniecību pārstāvji, norādot, ka nav iespējams prognozēt pieprasījumu, tāpēc darba burtnīcu var nepietikt.
Lai arī skola, iespējams, tā rīkojusies naudas trūkuma dēļ, šāda rīcība ir prettiesiska, Dienai atklāja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs.
Pilnu rakstu Izmanto vecāku bezspēcību lasiet 3.septembra laikrakstā Diena!