Izskalojumu iebrauktuvē kultūras nama stāvlaukumā pagājušajā nedēļā fiksējis zz.lv fotogrāfs. «Pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» speciālisti ir apsekojuši bedri iebrauktuvē. Lai noteiktu bojājuma iemeslu, 3.oktobrī tika veikta iegruvuma atrakšana un konstatēts ķieģeļu mūrējums,» atklāj aģentūras direktors Andrejs Baļčūns. Vieta nodota izpētei arheologiem.
Arheoloģe Madara Petrova, kura izrakumā strādā arī šodien, stāsta, ka mūrējums ir pagrabs, kas, visdrīzāk celts pagājušā gadsimta sākumā, par ko liecina, piemēram, atrastā vara stieple, ko izmantoja 30.gados radio aparātos.
«Divas sienas ir velvētas. Telpa iekšpusē apstrādāta ar dēļiem, kas piestiprināti pie rūpnieciski ražotām metāla sloksnēm. Vēl nevar saprast, kā cilvēki tika šajā telpā, iespējams, no augšas,» stāsta M.Petrova. Atrastas arī pudeles, dažādi kauli, kas gan nepiederēja cilvēkiem.
M.Petrova lēš, ka Uzvaras iela mūsdienās ir nedaudz novirzīta uz Driksas pusi, jo, spriežot pēc pagraba ārējās sienas, kādreiz ielas mala robežojās ar mūsdienu kultūras nama sienu. «Šādi pagrabi, domājams, atrodami daudzviet Jelgavā, jo vienā dienā nopostītās pilsētas gruvešos pēc tam tika brutāli nolīdzināti,» spriež arheoloģe.
Arheologi fiksēs atradumu kartēs, uzzīmēs redzēto, lai vēlāk atbildīgie dienesti varētu noasfaltēt iebrauktuvi.