EK vadītājs atgādina, ka pirms 20 gadiem, 1989. gada 23. augustā, Baltijas Ceļš Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, tolaik vēl aiz dzelzs priekškara, miermīlīgā protestā vienoja vairāk nekā divus miljonus eiropiešu. "Stiepjoties 600 kilometru garumā un šķērsojot trīs valstu robežas, Baltijas Ceļš bija viena no visu laiku garākajām cilvēku ķēdēm. Tā pauda Baltijas tautu kopīgo vēlmi aizstāvēt savu identitāti un dot ieguldījumu vēsturiskajās pārmaiņās, ko tolaik piedzīvoja Eiropa," uzsver Ž. M. Barrozu.
Šodien viņš vēlas godināt visus, kas sadevās rokās, lai drosmīgi un bez vardarbības izrādītu savu gribu un solidaritāti. "Tagad Igaunija, Latvija un Lietuva ir atgriezušās Eiropā un bagātinājušas to ar savu kultūru, vēsturi un ekonomisko potenciālu. Kļuvušas par būtisku Eiropas ģimenes daļu, tagad šīs valstis var paļauties uz Eiropas Savienības solidaritāti. Baltijas Ceļš paliks mūsu atmiņās kā apliecinājums gara spēkam cīņā par brīvību un demokrātiju," vēl komisijas vadītājs.
Barrozo izsaka atzinību Baltijas ceļa dalībniekiem
Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu saistībā ar Baltijas ceļa divdesmitgadi izplatījis paziņojumu, kurā godina visus, kas piedalījušies nevardarbīgajā akcijā, dodot ieguldījumu vēsturiskajās pārmaiņās.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.