"Tajā pat laikā priekš politiskas partijas tas nav konstruktīvs lēmums, jo neticu, ka referendumā šīs izmaiņas tiks pieņemtas," skaidro pētniece.
Līdzīgās domās ir arī politologs Kārlis Daukšts, kurš uzskata, ka šāds N.Ušakova gājiens parāda partijas ideoloģisko nekonsekvenci un mētāšanos, lai izpatiktu vēlētājam. "Manuprāt, šī ir neveiksmīga komunikācija, jo parāda Ušakovu kā neuzticamu politiķi, kurš ir gatavs mainīt viedokli, lai pielabinātos savam vēlētājam," saka K.Daukšts.
"Ušakova kā Rīgas mēra centieni pievērst uzmanību ir diezgan bezjēdzīgi, bet kā politiskās partijas pārstāvim tas varbūt ir nepieciešams," domā politologs Ivars Indāns. Viņš to skaidro ar SC vēlmi mobilizēt vēlētājus, kas partijai ir diezgan sašķelti un pārstāv dažādas iedzīvotāju grupas. "Saskaņas centram un līdz ar to arī Ušakovam ir it kā zaudētāja tēls, jo viņi bija tik tuvu valdības veidošanai, bet tas tomēr neizdevās. Tas ir tikai "it kā", jo viņi neko nav zaudējuši un atrodas turpat kur iepriekš un galvenais jautājums ir par vēlētājiem un to, kā ar viņiem runāt," skaidro I.Indāns.