V. Zatlers savā runā akcentēja brīvības vērtību. Viņš pateicās tiem, kuri atgriezās Latvijā no Sibīrijas un pierādīja, ka Latvija var būt brīva valsts. Viņš aicināja represētos doties uz skolām un stāstīt par pieredzēto, "lai neviens neiedomātos vēsturi pārrakstīt un to aizmirst".
Latvijas Politiski represēto apvienības vadītājs Gunārs Resnais runā uzsvēra, ka "viss, kas notiek valstī ir mūsu spēju rezultāts". Viņš atgādināja par vēsturiskajiem apstākļiem, kuri norisinājās laikā, kad pret Latvijas iedzīvotājiem komunistitskais režīms veica represijas.
Pie brīvības pieminekļa pulcējās pamatā vecāka gadagājuma cilvēki, bet ir arī jaunieši. Pieminekļa pakāje krāsojas tumši sarkana - tā ir cilvēku atnesto ziedu pamatkrāsa.
Jau vēstīts, ka šodien visā Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus. Rīgā no rīta Šķirotavas stacijā iesvētīja represēto piemiņas vietu. Pirms pasākuma pie Brīvības pieminekļa Rātslaukumā piemiņas dienai veltītā gājienā pulcējas ap 100 dalībnieku, novēroja aģentūra LETA. Tā laikā īpaša zvanu melodiju atskaņoja Rātsnama zvani.
Rīgas politiski represēto biedrības gājienā dalībnieki no Rātslaukuma pa Kaļķu ielu devās uz Brīvības pieminekli, lai noliktu ziedus. Gājiena dalībniekiem līdzi bija sēru vainags, balts krusts ar dzeloņdrāšu vainagu un vairāki Latvijas karogi.
(papildināta ar foto)