“Aizlūdzu arī par veiksmi vienai konkrētai politiskajai partijai, bet negribu atklāt, tieši kurai. Stipri ticu, ka mana lūgšana tiks uzklausīta, jo zinu, ka arī daudzi mani paziņas latvieši darīja tāpat,” teica Helgi, kura līdz balsošanas vietai bija pavadījusi savu vīru, Latvijas pilsoni Severīnu. Pašvaldību vēlēšanās piedalījusies arī viņa, bet tāpēc izteica nožēlu, ka vēlēt Latvijas Saeimu citvalstu pilsoņiem nav paredzēts.
Daļēji droši vien pateicoties brīnumjaukajai atvasaras dienai, iedzīvotāju aktivitāte visos 13 Ventspils vēlēšanu iecirkņos bija izcila, vietumis pie tiem veidojot pat nelielas rindas. Atšķirībā no pašvaldības vēlēšanām, kad daudzi ventspilnieki nelabprāt atklāja, par ko balsojuši, šoreiz politiskās simpātijas pārsvarā netika slēptas.
Ierasti par Saskaņas centru teicās balsojuši Pārventas iedzīvotāji, kuri strādā ostā un apgrozās galvenokārt krievvalodīgā vidē. Turpretī pilsētas kreisajā krastā dzīvojošie biežāk izvēlējās Vienotības vai Visu Latvijai!/ TB/LNNK sarakstu, bet vairāki teicās atbalstījuši arī Ainārā Šlesera un Andra Šķēles vadīto apvienību Par labu Latviju!. Vismaz Dienas uzrunāto vidū tikpat kā nebija tādu, kas būtu savas balsis atdevuši sīkpartijām.
Šo vēlēšanu īpatnība Ventspilī vēl tāda, ka visasākā sāncensība, šķiet, notiek staro Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) listi, kuras premjera kandidāts ir Ventspils mērs Aivars Lembergs, un viņam pilsētas domē opozīcijā esošo SC. Par to liecina visai asie, publiskie pirmsvēlēšanu cīniņi, kuru izšķiršanai SC talkā lūdzis gan Centrālo vēlēšanu komisiju, gan tiesībsargājošās iestādes.
Viens no konfliktiem risinājies piektdien, kad SC pārstāvji atklājuši, ka pie kāda lielveikala redzama ZZS reklāma, kaut gan tai tur vairs nevajadzējis būt. SC bija arī viscītīgākā savu novērotāju izvietošanā — pa diviem šīs apvienības pārstāvjiem atradās katrā vēlēšanu iecirknī. Pārējo partiju deleģētos vēlēšanu kārtības uzraugus Dienai iecirkņos sastapt neizdevās.