Viņa skatījumā pamatā nonākšana strupceļā lielā mērā ir saistīta ar Zatlera reformu partijas (ZRP) pārlieko ambiciozitāti un Freimanim neizprotamu aroganci pret jebkuru citu partneri, izņemot kontrolējamo un izdabājošo "Saskaņas centru" (SC), kam jautājums par varu ir eksistenciāls, jo arī sēdēšanai opozīcijā reiz pienāk gals.
"Vienotības" paziņoto, ka tā nav gatava koalīcijai ar SC, Freimanis vērtēja kā diezgan prognozējamu notikumu attīstības gaitu, jo pretējā gadījumā "Vienotībai" draudētu iekšējā sašķelšanās.
"Atteikšanās no darba koalīcijā ar SC ir saistīta ar lielajiem riskiem "Vienotības" kā partijas veselumam. Plīsuma līnijas "Vienotībai" bija būtiskas un nešaubos, ka tā nav vienīgā vieta, kur "Vienotības" eksistence ir apdraudēta," sprieda Freimanis.
Viņš pieļāva, ka "Vienotība" "plīsuma spriedze" var pārcelties arī uz ZRP, kas, visticamāk, būšot gandrīz neizbēgami, tāpēc iekšēja šķelšanās esot gaidāma arī ZRP.
Freimanis uzskata, ka SC un ZRP mēģinās veidot divu partiju koalīciju, taču jautājums esot, vai pietiks balsu vairākuma koalīcijas izveidei, jo no ZRP var nošķelties kāds deputāts.
Iespējamais glābiņš esot meklējams, ZRP atsakoties no hiēniskās cīņas ar oligarhiem un sākot sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).
"Pasaciņa par trim oligarhiem, kas planē virs Latvijas, visu iespaido, grauj tiesiskumu un aprij, man jau šķebina un pamazām sāk nogurdināt arī pārējo sabiedrību," teica Freimanis.
Viņš ieteiktu ZRP iet pāri "oligarhu līnijai" un sākt runāt arī ar ZZS. Freimanis domā, ka tā galu galā arī notiks un ZZS balsis būs vajadzīgas. Freimaņa vērtējumā koalīcijā, ko veidotu ZRP un SC, dominējošā loma būtu tieši ZRP.
Jau vēstīts, ka ZRP valde naktī no piektdienas uz sestdienu pēc daudzu stundu garas sēdes nolēmusi, ka jāveido plaša koalīcija no ZRP, "Vienotības" un SC un aicinājusi šīs koalīcijas vadīšanu uzņemties pašreizējam premjeram Valdim Dombrovskim.
Savukārt "Vienotība" sestdienas vakarā izplatīja paziņojumu, kurā norāda, ka pašlaik nepiekrīt veidot koalīciju ar SC un aicina ZRP līdz pirmdienas sarunām pārdomāt savu lēmumu.Savu nostāju "Vienotība" pamato ar ideoloģiskām pretrunām ar SC valsts pamatjautājumā - izpratnē par Latvijas valsts vēsturi un turpināšanos.
SC 17.septembrī parlamenta ārkārtas vēlēšanās ieguva visvairāk jeb 31 mandātu. ZRP ieguvusi 22 mandātus, "Vienotība" - 20 mandātus, VL-TB/LNNK - 14 mandātus, bet ZZS - 13 mandātus.