“Krievija jau daudzus gadu desmitus ir uzticams energoresursu piegādātājs Eiropai. Arī Krievijai ir nepieciešami šādi patērētāji, tie ir blakus, tie ir eiropieši,” uzsvēra M.Gorbačovs. Viņaprāt, tie, kas runā par Krieviju kā valsti, kas savu energoresursu bagātības dēļ ietekmē citus, mēģina mest ēnu uz to kā nopietnu un atbildīgu enerģētikas piegādātāju. “Kādreiz es runāju par mūsu kopējo Eiropas māju, kur būs dažādas ieejas, dzīvokļi, bet mēs tomēr visi būsim eiropieši. Ja šī māja sāks degt no viena gala, tad tas ir apdraudējums visai mājai kopumā,” sacīja bijušais PSRS prezidents M.Gorbačovs.
Viņaprāt, gan Krievijai, gan Eiropai ir jādomā par to, kā stiprināt savu sadarbību. Tai skaitā esot jādara viss iespējamais, lai pēc iespējas ātrāk noslēgtu jaunu partnerības līgumu starp abām pusēm. Jāpiebilst, ka pirmdien ES ārlietu ministri nolēma sākt sarunas ar Krieviju par šī līguma izstrādi. Sarunas varētu ilgt apmēram gadu.
Runājot par straujajām klimata izmaiņām un aizvien augošo pieprasījumu pēc energoresursiem, M.Gorbačovs uzsvēra: “Mēs esam nonākuši pie sarkanās līnijas”. Kādreizējais perestroikas autors pauda pārliecību, ka pasaulei ir jādomā par pavisam jauniem attīstības modeļiem. Viņaprāt, šobrīd jo īpaši turīgās Rietumu valstis ir nonākušas līdz “vājprātīgam” patēriņa līmenim. Kā spilgtāko piemēru tam viņš minēja jaunākās krievu jaunbagātnieku izpriecas – reaktīvo lidmašīnu un zemūdeņu iegādi.