Medmāsa Ineta Unže, kas Īrijā ir jau sešus gadus, sacīja, ka ļoti būtiski viņai bijis līdz šim paveiktais sociālajā sfērā, īpaši domājot par mediķu un skolotāju atalgojumu. "Šeit [Īrijā] ir ļoti liela inteliģences daļa, mediķi, skolotāji un citi. Un neba aiz labas dzīves viņi pamet Latviju," pauda Unže. Viņa ļoti rūpīgi seko līdzi Latvijā notiekošajām politikas aktualitātēm un jūt ļoti ciešas saites ar Latviju, kur atrodas visa viņas ģimene.
Tieši šis bijis viens no būtiskākajiem iemesliem, lai dotos izdarīt savu izvēli pie urnas. Partiju programmas viņa neesot cītīgi pētījusi, drīzāk vērtējusi iepriekš paveikto, piemēram, attīstot ekonomiku vai atverot ceļu lētajām aviokompānijām. "Tas ir bijis lielisks solis, tagad ļoti bieži var braukt uz Latviju, un to atšķirtību tik ļoti nejūt," viņa sacīja. Savukārt 27 gadus vecā Alīna Krumša sacīja, ka kopš ierašanās Īrijā dalījums "latviešu un krievu partijās" vairs nešķiet tik būtisks. "Skatījums ir kļuvis kosmopolītiskāks," viņa teica.
"Par eiroskeptiskām partijām katrā ziņā vairs balsot negribas," sacīja Krumša. Erita Ivanova no Gulbenes rajona Īrijā strādā rūpnīcā par apkopēju, un viņas izvēles pamatā bijusi partiju spēja un solījumi uzlabot situāciju laukos. "Kaut kas jau līdz šim tika darīts, bet maz. Vismaz pie mums [Gulbenes rajonā] to nejūt," viņa pavēstīja. Ivanova norādīja, ka visa attīstība Latvijā galvenokārt notiek lielajās pilsētās un ap Rīgu, bet "par laukiem visi ir aizmirsuši". "Ceram, ka pēc šīm vēlēšanām kaut kas mainīsies," klāstīja Ivanova.
Arī citi aģentūras BNS aptaujātie vēlētāji sacīja, ka sekojuši līdzi Latvijā notiekošajam un politiķu līdzšinējā darbība esot bijusi galvenais faktors.