* Vienotība: tagad paša Jansona rokās ir pierādīt savu atbilstību amatam
Deputāti balsoja ar vēlēšanu zīmēm. Balsojumā kopumā piedalījās 97 parlamentārieši, bet par derīgām tika atzītas 93 vēlēšanu zīmes.
Uzreiz pēc ievēlēšanas J.Jansons žurnālistiem sacīja, ka viens no viņa galvenajiem uzdevumiem jaunajā amatā būs mainīt kārtību, kādā tiesībsargs tiek izraudzīts, lai turpmāk šis process notiktu demokrātiskāk un saprotamāk.
Vispirms J.Jansons iecerējis tikties ar līdzšinējo tiesībsargu Romānu Apsīti un citiem biroja darbiniekiem, kā arī pievērsīsies šīs iestādes budžeta un kapacitātes jautājumiem.
J.Jansons arī klāstīja, ka ir gatavs sadarboties ar A.Kovaļevsku, ņemot vērā viņas zināšanas cilvēktiesību jomā. Viņš arī plānojis pievērsties savu zināšanu papildināšanai cilvēktiesību jomā.
Komentējot balsojuma rezultātus, J.Jansons piebilda, ka par atbalstu nav bijis pilnībā pārliecināts, jo balsojums bija aizklāts.
Turpretī A.Kovaļevska teica, ka deputātu balsojums viņu nepārsteidz, jo tas bijis skaidrs jau iepriekš. Tiesnese arī atzina, ka ir gatava sadarboties ar jauno tiesībsargu, sniedzot viņam konsultācijas, taču tādēļ negrasās pamest Administratīvās rajona tiesas tiesneša amatu.
Līdzšinējā tiesībsarga R.Apsīša pilnvaras beidzās 28.februārī.
Saeima tiesībsargu ievēl uz pieciem gadiem. Viņu apstiprināt amatā var ne mazāk kā pēc piecu deputātu ierosinājuma.
Tiesībsarga funkcijas ir aizsargāt cilvēktiesības, sekmēt vienlīdzīgas attieksmes principa ievērošanu un jebkāda veida diskriminācijas novēršanu. Tiesībsarga pienākumos ir arī izvērtēt un veicināt labas pārvaldības principa ievērošanu valsts pārvaldē, atklāt trūkumus savas jomas tiesību aktos un to piemērošanā un veicināt to novēršanu, sekmēt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām un to aizsardzības mehānismiem.
Par tiesībsargu var apstiprināt Latvijas pilsoni ar nevainojamu reputāciju, kurš ir sasniedzis 30 gadu vecumu, kuram ir augstākā izglītība, zināšanas un praktiskā darba pieredze tiesību aizsardzības jomā un kurš atbilstoši likuma prasībām ir tiesīgs saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. Par tiesībsargu nevar apstiprināt pilsoni ar dubultpilsonību.
Tiesībsargs savā darbībā ir neatkarīgs un pakļaujas vienīgi likumam. Nevienam nav tiesību ietekmēt tiesībsargu viņa funkciju un uzdevumu pildīšanā.
(papildināts viss teksts)