Partiju Saskaņas centrs un Zaļo un zemnieku savienība virzītais kandidāts Juris Jansons intervijā skaidroja, ka vissvarīgāk uzmanību ir pievērst diskriminācijas jautājumiem Latvijā. Lūdzot precizēt, kas tiek apzīmēts ar diskrimināciju, Jansons minēja tādus piemērus, kā bērnu tiesības, sociāli ekonomiskās un ieslodzīto tiesības un invalīdu tiesības. Tāpat Jansons izteica domu, ka skolās varētu ieviest tiesību zinātni.
Turpretim partiju Vienotības un Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK izvirzītā kandidāte Anita Kovaļevska skaidri nosauca trīs pamatnostādnes: laba pārvaldība, tiesības uz izglītību, kā arī invalīdu tiesības.
“Ir svarīgi, lai tiesībsargs ir zinošs saturīgos jautājumos un lai viņam būtu laba komanda. Un arī tad tiesībsargam ir jātur roku uz pulsa un jāskatās līdzi,”norādīja Kovaļevska.
Uz jautājumu, kā pēc kandidātu domām vērtējams iepriekšējā tiesībsarga Romāna Apsīša darbs, Kovaļevska norādīja, ka ne paša tiesībsarga, ne biroja darbība nebija aktīva, vainojot iniciatīvas trūkumu. Kovaļevskai piekrita arī Jansons, uzsverot, ka “darbs ir bijis stipri pasīvs”un ka tā vietā “tiesībsarga birojam jārīkojas pēc shēmas: problēma, rīcība, rezultāts”.