Pēc viņa vārdiem, ideālā variantā, tiklīdz ekonomiskā situācija atļauj, nodokļu likmes vajadzētu pazemināt. JL ieskatā vispirms jāsamazina darbaspēka nodokļi – lai padarītu darbaspēka izmaksas mazākas. Viņš gan arī atzīst, ka šobrīd ir pāragri runāt, kad nodokļu korekciju varēs veikt, jo pagaidām ne valsts fiskālā, ne ekonomiskā situācija to neļauj darīt.
"Taču mēs varam solīt, ka nodokļi netiks paaugstināti," piebilst E.Jaunups. Vaicāts, vai šāds solījums attiecas arī uz laiku pēc vēlēšanām, ņemot vērā to, ka pirms pašvaldību vēlēšanām tika solīts neķerties klāt pensijām, bet vēlāk tas tomēr tika izdarīts, viņš norāda: "Apņemšanās necelt nodokļus būs spēkā arī pēc vēlēšanām."
"Protams, šis gadījums ar pensionāriem bija kļūda, būtu no manas puses idiotiski to noliegt. Bet premjers to vēlāk atzina un laboja, izmaksājot ieturētās pensijas pat ātrākā termiņā, nekā bija noteikusi Satversmes tiesa. Jāapzinās, ka pagājušā gada jūnijā valdība bija strādājusi tikai divus mēnešus, situācija bija katastrofāla. Tagad situācija ir stabila un valdības prognozēm var uzticēties," saka politiķis.
Attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokli viņš pauž viedokli, ka jāievieš lielāka progresivitāte. Pēc viņa redzējuma, cilvēkiem, kuri nedzīvo luksusa dzīvoklī vai milzīgā privātmājā, šis nodoklis nepalielinātos, un, iespējams, atsevišķos gadījumos tas pat samazinātos. Pēc viņa teiktā, vairāk maksātu tie, kuri mitinās lepnos apartamentos. "Galvenā ziņa no manas puses bija nevis par to, ka augs nekustamā īpašuma nodoklis, bet ka nodokļu sistēma nedrīkst mainīties. Šīs izmaiņas jau tā daudzus uzņēmējus un iedzīvotājus ir aizbaidījušas no Latvijas, beidzot būtu tam jāievieš "moratorijs", tikai tad mēs varam cerēt uz stabilitāti."
Viņš arī piekrīt, ka apvienībā Vienotība, ja par kaut ko būs "dūru cīņas", ja tā tēlaini var izteikties, tad šis būs tas jautājums, jo ir acīmredzama, fundamentāla viedokļu atšķirība starp apvienības partijām. Partijas gan vienojušās, ka lēmumu par nodokļu politiku noteiks Vienotības frakcijas sastāvs nākamajā Saeimā. Ja parlamentā vairākumā tiks ievēlēti cilvēki no Sabiedrības citai politika, kas uzskata, ka jāievieš progresīvais ienākumu nodoklis, tā būs sabiedrības izšķiršanās, norāda E.Jaunups. "Tad šis jautājums tiks lemts citādi, nekā uzskatu es, premjers [Valdis] Dombrovskis, finanšu ministrs [Einars] Repše un citi JL politiķi."