Partiju pārstāvjus esot apmierinājis JV redzējums par valdības veidošanas procesa pamatprincipiem, taču nekur neesot pazudušas partiju pretrunas un savstarpējās sarkanās līnijas. Neskatoties uz to, Kariņš turpināšot valdības izveides procesu, tomēr sagaida kompromisus.
"Nepieciešamais sadarbības un kompromisa gars, kas šādai valdībai ir vajadzīgs, manuprāt, vēl nav sasniegts," teica Kariņš.
Kariņš tomēr apņēmies turpināt centienus izveidot valdību, tomēr daudzos jautājumos nav skaidrības, galvenokārt tas attiecas uz kompromisa trūkumu starp atsevišķu partiju pārstāvjiem, taču sagaida atbildes no sarunu partneriem par gatavību pieņemt viņa vēl gaidāmo konkrēto piedāvājumu strādāt valdībā.
Sekojoši, spējot vienoties par koalīcijas modeli, turpināsies sarunas par atbildības sfēru sadalījumu valdībā. JV pirmdien to plāno pārrunāt, bet konkrētas pozīcijas Kariņš nenosauca. Trešdien vajadzētu būt zināmai galīgajai atbildei par to, vai ir iespējams izveidot valdību viņa vadībā, bet līdz tam vēl kādu sarunu raundu rīkot neplāno, jo nav vajadzīgas "pļāpātavas" starp partijām, lai konstatētu, kur ir domstarpības.
Gadījumā, ja partijas nebūs mierā ar Kariņa piedāvājumu, viņa dzīvē nekas nemainīšoties, jo Valsts prezidents Raimonds Vējonis viņu nav nominējis premjera amatam, savukārt, iezīmējoties skaidrībai koalīcijai un atbildības jomu sadalījumam, Kariņš vērstos pie Vējoņa ar aicinājumu viņu nominēt kā valdības vadītāja amata kandidātu.
Līdz trešdienai Kariņš mēģināšot rast skaidru atbildi, vai iespējams viņa vadībā izveidot valdību.
JV piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katram pārraugot vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā. Paredzēts, ka Saeimas priekšsēdētāja amats ir līdzvērtīgs ministra pozīcijai, tātad kopumā runa ir par 15 amatiem - 14 valdības locekļiem un parlamenta spīkera amatu.
Kariņam kļūstot par premjeru, JV vēlētos finanšu ministra un ārlietu ministra amatus. Arī partiju apvienība Attīstībai/Par! (AP) topošajā valdībā ir ieinteresēta uzņemties Finanšu ministrijas (FM), tāpat arī Veselības ministrijas (VM) un Aizsardzības ministrijas (AM) pārraudzību.
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pagaidām iespējamo pārraugāmo ministriju skaitu saista ar koalīcijas lielumu, reizē piektdien notikušajās sarunās ar partiju apvienību JV pārrunāta interese par Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), Satiksmes ministriju (SM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).
Jaunā konservatīvā partija (JKP) veidojamajā valdībā vēlētos pārraudzīt trīs ministrijas - Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī VARAM vai SM.
KPV LV solījusi vēlētājiem būtisku reformu īstenošanu, tāpēc jaunajā valdībā varētu uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju (EM) un VARAM.
Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) jaunajā valdībā vēlētos turpināt pārraudzīt VARAM un Kultūras ministriju (KM), kā arī varētu uzņemties atbildību par Labklājības ministriju (LM), IZM, kā arī IeM.
Papildināta visa ziņa
LIEPA
Grinberga lieta
interesanti