Par to otrdien diskusijas izraisījās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijā, kura iepazinās ar iekšējo kontroli birojā.
Komisijas loceklis Kārlis Seržants (ZZS) interesējās, vai birojā nav pārspīlēti iekšējās kontroles pasākumi, ja reiz pacienāšana ar kafiju ir definēta kā korupcijas iespējamība.Deputāta uztverē šāda rīcība vienkārši ir pieklājība.
KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, atbildot uz deputāta repliku, norādīja, ka iekšējās kontroles jomā KNAB ir viena no striktākajām iestādēm un, protams, valsts pārvaldē ir raksturīgi, ka darbiniekus cienā ar tēju, kafiju vai ūdeni.
Taču KNAB diemžēl esot bijusi negatīva publicitāte pēc kāda gadījuma, kad biroja darbinieki kriminālprocesuālu darbību ietvaros bija dzēruši piedāvāto kafiju.
Ņemot vērā to, pēc ilgām diskusijām nolemts, ka, veicot darbības, tostarp kriminālprocesuālas, pēc iespējas ir jāatsakās no šādiem piedāvājumiem, tostarp no tējas vai kafijas.
KNAB Ētikas kodekss paredz, ka darbinieks atsakās no tādu labumu pieņemšanas, kuri nav uzskatāmi par dāvanām likuma izpratnē, piemēram, ziedi, suvenīri, grāmatas, reprezentācijas priekšmeti, ja to pieņemšana rada vai var radīt iespaidu, ka tā tiek ietekmēta darba pienākumu veikšana vai var rasties šaubas par amatpersonas vai biroja darbības objektivitāti.
Kodekss paredz, ka darbinieks atsakās pieņemt viesmīlības piedāvājumu, aicinājumu piedalīties bezmaksas informatīvā, prezentācijas vai tamlīdzīgā pasākumā darba laikā vai ārpus tā, ja tas ir vai var būt saistīts ar ieinteresētību panākt piedāvātājam labvēlīgu attieksmi lēmumu pieņemšanā.
2010.gadā KNAB veiktas piecas dienesta pārbaudes un ierosinātas četras disciplinārlietas, no kurām viena izbeigta, bet trijās vēl turpinās izmeklēšana. Neviena biroja amatpersona pērn nav disciplināri sodīta.