Par spīti relatīvi augstajam vidējam mūža ilgumam un salīdzinoši nelielajam ekoloģiskās pēdas nospiedumam - 3,5 globālie hektāri uz vienu iedzīvotāju -, Latvijas kopējo rezultātu pasliktinājusi iedzīvotāju neapmierinātība ar dzīves apstākļiem.
Britu organizācijas "Jaunās ekonomikas fonds" ("New Economy Fund") veidotajā indeksā apkopota informācija par 143 pasaules valstīm.
Indeksa galvgalī ierindojusies Kostarika, kurai seko Dominikānas Republika un Jamaika, bet to noslēdz Botsvāna, Tanzānija un Zimbabve.
Eiropas valstu vidū visaugstāko rezultātu - 32.vietu - ieņem Moldova, bet vissliktākos rezultātus efektīvā resursu izmantošanā augsta dzīves līmeņa nodrošināšanai uzrādījusi Igaunija, ierindojoties 131.vietā.
Lietuva līdzīgi kā lielākā daļa pārējo Eiropas valstu uzrādījusi viduvējus rezultātus un atrodas 86.vietā.
ASV indeksā ieņem tikai 114.vietu, un šis zemais rādītājs skaidrojams ar valsts milzīgo ekoloģiskās pēdas nospiedumu.
Indeksa autori norāda, ka tā mērķis ir radīt jaunu alternatīvu valstu labklājības novērtējumam, kas parasti tiek izteikts ar datiem par iekšzemes kopproduktu (IKP).
Tādēļ, veidojot Laimīgās planētas indeksu, ņemta vērā katras valsts ekoloģiskā pēda - vides efektivitāte, ar kuru attiecīgā valsts var nodrošināt saviem iedzīvotājiem ilgu un laimīgu dzīvi -, oficiālie statistikas dati par vidējo mūža ilgumu un aptauju dati, kuri atklāj iedzīvotāju apmierinātību ar dzīvi.
Ekoloģiskās pēdas nospiedums ir hektāros izteikta zemes un ūdens platība, kas nepieciešama, lai nodrošinātu kādu ekonomikas vai sabiedrības ilgtermiņa izdzīvošanu ar noteiktiem dzīves standartiem.
Pirmais Laimīgās planētas indekss tika publicēts 2007.gadā, un tajā Latvija 178 valstu vidū ieņēma 160.vietu.