Viņš norādīja, ka pēc pirmdienas ZZS valdes lēmuma ir skaidrs, ka tā ir kopīga partijas nostāja, nevis atsevišķu ZZS deputātu iniciatīva. Ja ZZS deputāti ir apņēmības pilni, lai rosinātu referendumu, tad SC sniegs viņiem atbalstu, uzsvēra Agešins.
ZZS un SC kopā parlamentā ir 44 deputāti - ZZS Saeimā pārstāv 13 deputāti, bet SC ir 31 deputāts.
ZZS veidojošās Latvijas zemnieku savienības, Zaļās partijas, apvienības Latvijai un Ventspilij un Liepājas partijas deputāti pirmdien vienbalsīgi nolēma aicināt Latvijas Republikas 11.Saeimas deputātus atbalstīt ZZS iniciatīvu lūgt Valsts prezidentam Andrim Bērziņam apturēt antikonstitucionālā likuma Grozījumi likumā Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu spēkā stāšanos uz diviem mēnešiem, portālu Diena.lv informēja ZZS biroja vadītāja Ilona Jurševska.
ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pirmdien ir uzrunājis visu Saeimas frakciju un neatkarīgās deputātu grupas vadītājus, lai lūgtu atbalstu 34 deputātu parakstu nodrošināšanai, kas ļautu Valsts prezidentam uz diviem mēnešiem apturēt pieņemtā likuma spēkā stāšanos. Šajā gadījumā divu mēnešu laikā ikvienam pilsonim būtu dota iespēja paust savu viedokli par pieņemtajiem likuma grozījumiem un iespējamā referenduma organizēšanu.
Vara Latvijā pieder tautai. Saeimas deputāti ir ievēlēti, lai ar savu rīcību un lēmumiem veicinātu valsts attīstību. ZZS norāda, ka, neskatoties uz dažādiem politiskajiem uzskatiem, viedokļiem un nākotnes redzējumu, Saeimai nav tiesību ierobežot jau esošās pilsoņu tiesības.
Latvijas demokrātijas apdraudējums ir tiešs apvainojums Latvijas tautai. Un pieņemtie likuma grozījumi ir tiešs apvainojums arī Latvijas politiskajām partijām – politiskajā dienaskārtībā varēs parādīties tikai valdošās koalīcijas virzīties jautājumi un lēmumi.
Jau ziņots, ka 26.jūlijā plenārsēdē ar valdošās koalīcijas balsu vairākumu tika atbalstīti likuma grozījumi, kas paredz līdz 2015.gadam referendumu iniciatoriem par saviem līdzekļiem parakstu vākšanas pirmajā kārtā savākt 50 000 balsstiesīgo parakstu.
Savukārt no 2015.gada būs nepieciešams savākt vairāk nekā 150 000 balsstiesīgo parakstus. ZZS norāda, ka tas ir pārāk augsts slieksnis pilsoņu līdzdalības iespējām (ZZS priekšlikums ir palielināt pirmās parakstu vākšanas kārtas slieksni no 10 uz 30 tūkstošiem), un notariāli apstiprināmo parakstu izmaksu dēļ - arī nesamērīgi dārgs tautas demokrātijas instruments.
(pievienota trešā rindkopa)