Lielveikalu ķēdes Maxima veikalā bērns bija kopā ar mammu. Pēc sākotnējās informācijas, degmaisījuma pudeles korķis bija viegli attaisāms un pudele bija bērnam viegli pieejama. Kā Diena uzzināja slimnīcā, cietusī ir divus gadus veca meitenītei. Pudele veikalā stāvēja uz grīdas. Bērns bija paskrējis nost no mammas un paķēris pudeli. Turpat veikalā bērns sācis rīstīties un vemt.
Par to, ka it kā bērnu drošo korķi spēj atgriezt divgadīgs bērns, pārliecinājusies arī Maxima, darbinieki noskatījušies videoierakstu, taču Maxima preses sekretārs Ivars Andiņš uzsver, ka "mātes nepieskatīts bērns ilgi centās atvērt
korķi". Zemajos plauktos atrodoties degmaisījuma pudeles ar bērnu drošiem korķiem, taču pusotra metra augstumā - šādas pudeles ar parastiem korķiem. Atbildību par korķa drošību uzņemoties ražotājs, viņš izsniedzot veikalam deklarāciju, apliecību, ka korķi ir droši. Tagad Maxima nolēmusi pasūtīt korķiem ekspertīzi.
Bērna māte noliedz, ka bērns būtu ilgu laiku lielveikalā dzīvojies, nepieskatīts. Sievieti pārsteidzis, ka neviens no Maximas darbiniekiem nav centies viņai palīdzēt. Tā kā viņai nebija mobilā tālruņa, sieviete noķērusi taksometru un pati bērnu aizvedusi uz slimnīcu.
Cietusi vēl kāda divgadīga meitenīte, kuras mamma degmaisījumu iegādājusies grillēšanas pasākumam Maximas lielveikalā Ķengaragā. Pudeli viņa paslēpusi apakšstāvā, kur glabājas saimniecības preces, bet bērns pudeli atradis un iedzēris. Korķis bija ļoti viegli attaisāms, stāstīja bērna māte.
Mediķi brīdina, ka līdz ar siltā laika iestāšanos, kad sākusies grillēšanas sezona, degmaisījumi ir jātur drošā un bērniem nepieejamā vietā. Vienā no gadījumiem degmaisījumu bērns atrada piemājas šķūnītī. Īpaši pudeles ar indīgiem šķidrumiem apdraud mazus bērnus, kas ir vecumā no gada līdz trijiem gadiem, jo bērni šajā vecumā izpēta pasauli.
Gadu no gada mediķi brīdina par degmaisījumu bīstamību. Lielākais ļaunums ir tas, ka, iedzerot degmaisījumu, tas nonāk ne tikai gremošanas sistēmā, kuņģī, bet arī elpceļos - trahejā, bronhos. Ļaunākajā gadījumā - attīstās plaušu bojājums. Ārstēšanās process ir sarežģīts, jo nav metodes, lai degmaisījumā esošās vielas varētu no bronhiem vai plaušām iztīrīt. Skalojot tās tikai var ieskalot dziļāk elpceļos. Ja degmaisījums nokļūst plaušās un rada plašu iekaisumu, var būt arī letāls iznākums.
(papildināta ar 3. rindkopu)