Komisija bija lūgusi bijušo satiksmes ministru Kasparu Gerhardu (TB/LNNK), kurš pēdējā savu pilnvaru dienā iecēla E.Jakrinu Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdē, sniegt skaidrojumu par šo situāciju, kas saņemts arī no E.Jakrina. Paskaidrojumi liecina, ka juridisku pārkāpumu šajā rīcībā nav.
Taču E.Jakrins esot pārkāpis apvienības programmā noteiktos labas pārvaldības principus, kas paredz uzticības atjaunošanu valsts varai, un no šī viedokļa rīcība nav uzskatāma par korektu, paskaidroja A.Grunde. Tāpēc šo gadījumu lūgs izvērtēt arī abu nacionālās apvienības partiju Ētikas komisijām. Revīzijas komisija šo jautājumu skatīja pēc vairāku apvienības biedru lūguma, viņu vidū bija arī abi VL! līderi Raivis Dzintars un Imants Parādnieks, kuri jau iepriekš uzsvēruši centienus atjaunot uzticību valsts varai ar godīgu politiku.
TB/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš Dienai teica, ka valde noteikti izvērtēs šo gadījumu, jo tas ir radījis rezonansi. Tomēr viņš atturējās tagad teikt, kāds būtu pareizais lēmums, jo vispirms valdei būtu jāuzklausa pats E.Jakrins.
Emīls Jakrins cer, ka TB/LNNK atšķirībā no nacionālās apvienības Revīzijas komisijas uzklausīs viņa viedokli. "Man nav līdz galam skaidrs tas viss, jo par šo jautājumu lemj cilvēki, kas mani nepazīst un, kurus neesmu redzējis, bet mani uz sēdi neuzaicina," Dienai teica E. Jakrins. Viņaprāt, Latvijas sabiedrībā jau tā esot pierasta lieta, ka atrodas politiķi, kuri ar pseidoskandāliem vēloties spodrināt savas spalvas.
E. Jakrins atgādināja gadījumu pirms vēlēšanās, kad viņš tika apvainots Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadības šantažēšanā, bet Drošības policija šajā situācijā neesot saskatījusi pārkāpumu. Jāatgādina, ka pirms vēlēšanām šī notikuma dēļ Visu Latvijai! aicināja E. Jakrinu svītrot no kandidātu saraksta, kā rezultātā viņš palika saraksta beigās un, pēc politiķa domām, tas ir kaitējis arī apvienības rezultātam vēlēšanās.
(papildināta ar Emīla Jakrina viedokli)