Viņa sacīja, ka gan prezidents, gan premjers Valdis Dombrovskis ir informēti par šo situāciju, tāpēc ministre lūgs valdību piešķirt trūkstošo summu.
Uz jautājumu, vai valdības vadītājs šādu summu piešķirs, Rozentāle atbildēja: "Premjers šo naudu nedos man, bet gan Latvijas tautai, jo tikai vesela tauta var atdot lielo kredītu, ko Latvijas valsts ir aizņēmusies."
Viņa arī norādīja, ka premjers solījis veselības sistēmas finansēšanai atvēlēt 3,4% no iekšzemes kopprodukta. Pašlaik tie ir 2,9%.
Stājoties veselības ministres amatā, B.Rozentāle saņēma pilnu
informāciju par veselības aprūpes finansējuma samazinājumu, par
veselības aprūpei atvēlēto % no IKP, kā arī par Māsterplāna
pamatprincipiem. To norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL), atbildot uz B.Rozentāles paziņojumu pēc tikšanās ar prezidentu.
«Zinot to visu, viņa piekrita kļūt par ministri. Es būtu ļoti pārsteigts, ja izrādītos, ka ministre ar šo informāciju nav iepazinusies pirms stāšanās amatā,» teica V.Dombrovskis.
Par šāgada veselības aprūpes finansējumu, viņaprāt, veselības ministrei radies kāds pārpratums, jo veselības aprūpes gada budžetā pat pēc pēdējiem grozījumiem, kas stājās spēkā no 1.jūlija, finansējums ir 3,49% no IKP.
Kā norāda premjers, 2,98% ir Tautas partijas (TP) prognoze 2010.gadam. TP izvirzītajās prasībās jaunā veselības ministra nominācijai bija skaidri teikts: «Tautas partijas mērķis ir 2010.gadā atgriezt veselības aprūpes finansējumu vismaz 2009.gada līmenī 3,4 – 3,5% no IKP.» Kā saka premjers, par šādu uzstādījumu arī panākta vienošanās, pirms B.Rozentāle vēl tika apstiprināta par ministri. «Nekādas prasības šim gadam no toreizējās ministra kandidātes netika izteiktas un apspriestas,» teic V.Dombrovskis.
Atgādinām, ka demisionējušais nozares ministrs Ivars Eglītis (TP) 15.aprīlī Diena TV komentēja, ka neredz iespēju veselības aprūpes budžetu samazināt par 80 miljoniem, kā to bija noteikusi valdība. I.Eglītis atkāpās pēc budžeta pieņemšanas.
B.Rozentāle pēc tikšanās ar Valsts prezidentu paziņojusi, ka ministrijā tiks samazināts darbinieku
skaits. Viņa sacīja, ka turpmāk ministrijā strādās 90 cilvēku. Līdz šim
Veselības ministrijā
strādā 155 cilvēki. Kopumā ministrijas centrālajā aparātā un tās
padotības iestādēs varētu palikt 500 darbinieku no šobrīd kopumā
esošajiem 1500, pieļāva jaunā veselības ministre pēc tikšanās ar
prezidentu Rīgas pilī.
Tuvākajā laikā ministre arī precizēs tā dēvēto struktūrplānu, kurā būs "skaidri uzzīmēts, kur atradīsies slimnīcas un kādus pakalpojumus tās sniegs".
Viņa arī uzsvēra, ka krīzes situācijā pilnībā atkrīt jautājums par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu, jo iedzīvotājiem nevar likt maksāt papildu nodokli.
(papildināta ar V.Dombrovska teikto)