To žurnālistiem pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes pavēstīja premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība").
Tāpat koalīcijas partneri pirmdien vienojās, ka apstiprināšanai Saeimā virzīs piecus kandidātus – tik, cik NEPLP ir locekļu.
Par NEPLP kandidātu izvirzīšanu lems Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.
Jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien apspriedīs kandidātus darbam NEPLP.
Pašlaik uz darbu padomē ir 15 kandidātu. Konkursa otrajā kārtā tika virzīti 17 no 41 kandidāta, taču divi no viņiem – režisors Pēteris Krilovs un žurnāliste Anita Brauna – savas kandidatūras ir atsaukuši.
Uz vietu NEPLP nākamajā sastāvā kandidē Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Māra Eglīte, Gints Grūbe, Andris Mellakauls, Aleksandrs Mirlins, Dainis Mjartāns, Ilmārs Muuls, Rita Našeniece, Ilze Strenga, Rolands Tjarve un Ivars Zviedris, kā arī trīs pašreizējie padomes locekļi, kuri izvirzīti un ieguvuši četras opozīcijas deputātu balsis, un tie ir pašreizējie padomes locekļi Dace Buceniece, Sergejs Kārītis, kā arī padomes jurists Andris Ķēniņš.
Par izvērtēšanas kritērijiem nosauktas kandidātu zināšanas un profesionalitāte, izpratne par elektronisko plašsaziņas līdzekļu uzdevumiem, izpratne par sabiedrisko un komercmediju lomu nacionālās informatīvās telpas nostiprināšanā un attīstībā, kā arī kandidāta izpratne par valsts valodas lomu elektroniskajos masu medijos, zināšanas par kvalitatīvas un neatkarīgas žurnālistikas standartiem. Atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam kandidātiem izvirzītās prasības ir augstākā izglītība, vismaz piecus gadus ilga profesionāla vai akadēmiska pieredze plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā un laba reputācija.
NEPLP locekļus ievēlē uz pieciem gadiem.
Pašreizējā NEPLP sastāva pilnvaras beigsies 1.februārī.