Tas izriet no KNAB sagatavotā ziņojuma valdībai un Saeimai.
Pārskats liecina, ka 2010.gadā prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīti 15 kriminālprocesi pret 46 personām, konstatējot 276 noziedzīgu nodarījumu epizodes.
2010.gadā sākti 34 kriminālprocesi, no citām iestādēm saņemti septiņu kriminālprocesu materiāli. 2009.gadā birojs sācis 27 kriminālprocesus.
2010.gadā bija īpaši raksturīgi, ka krimināllietu izmeklēšanas ietvaros konstatēti lieli zaudējumi institūcijām, fiziskām un juridiskām personām - vairāk nekā 430 000 latu.
Tā kā pārskata periodā izmeklētajos kriminālprocesos tika atklāti tādi noziegumi, kas saistīti ar lieliem finanšu līdzekļiem, izmeklētājiem bija efektīvi jāidentificē valsts amatpersonu ienākumi, kā arī precīzi jānosaka viņu mantiskais stāvoklis.
Lai iegūtu pierādījumus, tiklīdz tika noteikta aizdomās turētā persona, ļoti īsā laika periodā tika pārbaudītas ar amatpersonu saistītās personas - ģimenes locekļi un tuvi biznesa partneri.
Pieredze rāda, ka koruptīvi iegūti līdzekļi parasti tiek noguldīti kredītiestādē, piemēram, uz amatpersonas laulātā vārda, retāk uz bērnu, brāļu vai vecāku vārda. Tas pats attiecas arī uz citiem noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem.
Ņemot vērā, ka, tāpat kā 2009.gadā, arī 2010.gadā saglabājās augsts korupcijas risks tieši publiskajos iepirkumos un saistībā ar ES finanšu līdzekļu apguvi, noziedzīgu nodarījumu atklāšanai šajās jomās bija jāveic ilgstoši pasākumi, atbildīgo personu vainas pierādīšanai bija jāiegūst liecības no visām iesaistītajām personām.
Salīdzinot ar 2008.gadu, 2009.gadā tika konstatēta būtiska korumpētu amatpersonu skaita palielināšanās it īpaši publiskās pārvaldes zemākajā administratīvajā līmenī.
Pērn rādītāji, salīdzinot ar 2009.gadu, nav krasi pieauguši, bet 2009.gadā parādījusies tendence pieaugt koruptīvu pārkāpumu skaitam zemu atalgotu valsts amatpersonu vidū, kas veic tiesiskuma uzraudzības un kontroles funkcijas vai rīkojas ar finanšu līdzekļiem, saglabājas.
2010.gadā turpina paplašināties koruptīvo nodarījumu spektrs - gan zemākajā administratīvajā līmenī, gan arī vidējā un augstākā menedžmenta darbības jomā koruptīvie noziegumi kļuvuši komplicētāki, vienlaikus ar kukuļdošanu vai kukuļņemšanu tiek izdarīti arī tādi noziegumi kā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana un valsts amatpersonu bezdarbība mantkārīgā nolūkā, kā arī dienesta viltojums.
Pārbaudot valsts amatpersonu ienākumu atbilstību izdevumiem, tika konstatēts, ka 21 gadījumā valsts amatpersonu un viņu radinieku ienākumi, iespējams, nav bijuši atbilstoši viņu izdevumiem, tāpēc šie pārbaudes materiāli nosūtīti Valsts ieņēmumu dienestam šo personu ienākumu likumības pārbaudei.
2010.gadā VID, pamatojoties uz iepriekš veikto auditu rezultātiem, pieņēma lēmumus par papildus nodokļu aprēķināšanu un soda naudas uzlikšanu septiņām personām par kopējo summu 688 976 lati.