No politiskajiem spēkiem visbiežāk par sociālajām grupām neiecietīgi izteikušies apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK pārstāvji, un pamatā šie argumenti vērsti pret nelatviešiem un nepilsoņiem. Pētījums arī atklājis, ka ir maz deputātu, kas iestājušies pret neiecietīgiem izteikumiem un parasti tautas kalpi klusējuši.
Ja vēl 2007.gadā neiecietīgi vai noraidoši apzīmējumi un izteikumi par
atsevišķām sabiedrības grupām bija manāmi vidēji vismaz divas reizes
katrā plenārsēdē, tad patlaban tautas priekšstāvji savas uzrunas plāno
krietni ieturētākas un šādi izteikumi konstatēti ne biežāk kā reizi
divās sēdēs.
"Providus" pētniece Iveta Kažoka piektdien, iepazīstinot ar pētījumā gūtajiem secinājumiem, pastāstīja, ka galvenokārt tautas kalpi šādi izteikušies, kad tiek skatīti likumprojekti, kas "tieši vai netieši ir vērsti uz attiecīgās grupas vai sabiedrības kopumā pilsoniskās līdzdalības iespēju paplašināšanu", piemēram, sapulču un piketu regulējuma izmaiņas vai iespēja noteikt nepilsoņiem tiesības vēlēt.
Savā ziņojumā "Providus" pētnieki arī izteikuši dažādus priekšlikumus. Piemēram, rosināts Saeimas interneta mājas lapā deputātiem blogot, lai detalizēti izklāstītu sava balsojuma iemeslus. Kopumā tautas kalpiem ieteikts izmantot internetu daudz plašāk, piemēram, likumprojekta apspriešanas gaitā, lai uzzinātu dažādus viedokļus.