"Ņemot vērā to, ka ZZS nenorobežojas no Lemberga un paliek pie sava iepriekšējā vērtējuma par viņa devumu Latvijai, mums nav pamata teikt, ka tā ir kaut kāda ZZS pārdzimšana. Tā ir tā pati vecā ZZS. Līdz ar to pārējie politiskie spēki līdz ar ZZS uzņemšanu valdībā akceptē arī tās vērtības, ar kurām ZZS sevi ir identificējusi. Tas nozīmē, ka šī zināmā mērā ir viņu varas leģitimēšana, un varam gaidīt varas nostiprināšanos," sacīja Metla-Rozentāle.
Komentējot ZZS līderpozīcijas partiju reitingos septembrī, politoloģe sacīja, ka ZZS reitingi nekad nav bijuši izteikti zemi, tikai kopš Valda Zatlera prezidentūras laikiem tas "nebija labais tonis teikt, ka tu balso par ZZS". Tagad visas robežas, kuras politiķi kādreiz novilka, līdz ar ZZS nonākšanu valdībā ir noņemtas. Vienlaikus, viņasprāt, šādi tiek noņemta stigma no oligarhu jautājuma kopumā, jo nav vairs skaidrs, kāpēc kāds cits, piemēram, Ainārs Šlesers (LPV) būtu sliktāks par Lembergu.
Savukārt uz JV reitingiem, politoloģes ieskatā, ZZS līderpozīcijas tiešu iespaidu neatstāj. Tos drīzāk ietekmē JV un "Progresīvo" sadarbība. Viņasprāt, nacionāli orientētie vēlētāji, sevišķi Vidzemes reģionā, ir apjukuši par JV sadarbību ar krieviski orientētajiem "Progresīvajiem", savukārt pragmatiskajai un vairāk liberāli noskaņotajai vēlētāju daļai, iespējams, nepatīk iepriekš ieilgusī JV nespēja efektīvi izmantot savu varu. Tagad, redzot "Progresīvo" "jaudīgo ienākšanu valdībā un cīņu par savām pozīcijām", kāds no vēlētājiem varētu pārorientēties uz šī spēka pusi, uzskata politoloģe.
Jau ziņots, ka JV septembrī zaudējusi populārākās partijas statusu, kuru partija turējusi kopš 2022.gada aprīļa, un aizvadītajā mēnesī partiju reitingu līderpozīcijā izvirzījusies ZZS.
JV reitings septembrī piedzīvojis straujāko kritumu gada laikā.
Ja tagad notiktu Saeimas vēlēšanas, par JV balsotu 7,7% vēlētāju, savukārt vēl augustā tie bija 10,3%.