Jaunais regulējums, apvienojot līdz šim vairākos atsevišķos likumos noteikto kārtību, noteiks aģitācijas un tās uzraudzības kārtību pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām.
Likums paredz aizliegt priekšvēlēšanu aģitāciju televīzijā 30 dienas pirms vēlēšanām. Šis ierobežojums neattieksies uz sludinājumiem par deputātu kandidātu tikšanos ar vēlētājiem. Tāpat aizliegums neattieksies uz likumā noteikto bezmaksas raidlaiku sabiedriskās televīzijas un radio pirmajā programmā.
Līdzīgi kā iepriekš partijas aģitācijai bez maksas varēs izmantot četras reizes pa piecām raidlaika minūtēm 25 dienu laikā pirms vēlēšanām. Šāda kārtība katram partiju sarakstam nodrošinās vienādu bezmaksas raidlaiku.
Papildus valsts nodrošinātajam bezmaksas raidlaikam katrs vēlēšanām pieteiktais saraksts varēs piedalīties priekšvēlēšanu raidījumu veidošanā elektronisko plašsaziņas līdzekļu un komerctelevīziju programmās. Finansējumu šādiem raidījumiem sabiedriskā pasūtījuma ietvaros plānos Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.
Likumā precizēts, kas ir publiska vieta un ārtelpas un ko priekšvēlēšanu laikā šādās telpās drīkst darīt. Likumā noteikts, ka aģitācijas veicējs laukumos, skvēros, parkos, uz ielām, ceļiem un tiltiem, tuneļos un citās līdzīgās vietās varēs uzrunāt vēlētājus, dalīt bukletus, avīzes un citus aģitācijas materiālus, to nesaskaņojot ar pašvaldību vai ārtelpas īpašnieku. Savukārt rakstiska saskaņošana ar telpu īpašnieku būs nepieciešama, ja aģitētājs uzrunās vēlētājus un dalīs priekšvēlēšanu materiālus iekštelpās.
Aģitācijas veicējam tāpat kā līdz šim būs rakstiski jāinformē attiecīgā pašvaldība, ja publiskās lietošanas ārtelpās aģitācijai plānots novietot galdus, uzsliet teltis un pārvietojamas nojumes. Pašvaldības vismaz 120 dienas pirms vēlēšanām varēs noteikt vietas, kur to nedrīkstēs darīt.
Lai novērstu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā, likumā noteikts, ka 30 dienas pirms vēlēšanām valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību preses izdevumos nedrīkstēs publicēt intervijas un rakstus par deputātu kandidātiem, personām, kas saistītas ar partijām, kā arī izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus.
Tāpat tiks aizliegts reklamēt valsts institūcijas, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības par samaksu 30 dienu laikā pirms vēlēšanām, ja šī reklāma saturiski saistīta ar deputāta kandidāta, politiskās partijas, politisko partiju apvienības vai to pārvaldes institūciju izvirzīto kandidātu Ministru prezidenta vai ministra amatam. Tāds pats aizliegums attieksies arī uz tādu personu darbību atspoguļojumu, kas saistītas ar politisko partiju vai partiju apvienību.
Likumā paredzēta arī atbildība par administratīvo resursu izmantošanas ierobežojumu neievērošanu. Administratīvo resursu izmantošanu aģitācijā kontrolēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, un vainīgajai amatpersonai saskaņā ar Administratīvā procesa likumu būs jāatlīdzina visi nodarītie zaudējumi.