Komisijas vadītājai A. Barčai ir ziņas, ka kolēģe bijusi ārpus valsts, tāpēc nav ieradusies sēdēs. “Tomēr konkrētāk es nezinu,” atzīst komisijas vadītāja. Komisijas deputāts Vitālijs Orlovs, kurš ir arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs, trešdien palūdzis A. Barčai noskaidrot, vai S. Bendrātes kavējumi ir attaisnoti, piemēram, vai viņa devusies komendējumā vai atpūtusies.
Ar pašu kavētāju portālam Diena.lv neizdevās sazināties.
Pilsonības izpildes komisijas priekšsēdētājs Visvaldis Lācis (Visu Latvijai!/TB/LNNK) atklāja, ka sākotnēji bažījies – ja nu deputāti pēc piemaksu noņemšanas vairs nenāks? “Mums ir maz izskatāmo jautājumu, tomēr visās sēdēs ir kvorums. Varbūt viens vai divi deputāti ir kavējuši sēdes. Zinu, ka Ints Dālderis (Vienotība) ir neapmeklējis pāris sēdes,” atklāja V. Lācis.
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (Vienotība) pastāstīja, ka kavējumu janvārī nav un visi apmeklē gan komisijas, gan Bērnu un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdes.
“Jaunievēlēto deputātu attieksme pret darbu ir pietiekami godprātīga. Pagaidām nekas, salīdzinot ar rudens sesiju, nav mainījies,” tā komisijas priekšsēdētāja.
Savukārt ilggadējais deputāts Kārlis Šadurskis (Vienotība) atgādina, ka piemaksas savulaik ieviestas, lai nodrošinātu kvorumu komisijās. Viņš piedalās Budžeta komisijas un Publisko izdevumu revīzijas komisijas darbā.
Ar Budžeta komisiju vismaz vizuāli viss esot kārtībā, savukārt revīzijas komisijā daži neierašanās gadījumi ir bijuši. K. Šadurskis gan tos neatklāja, jo nevēlas nosūdzēt kolēģus. “Ziniet, tas ir kā skolā,” spriež deputāts.
“Grūtākais būs apakškomisiju apmeklēšana. Tām atvēlētie laiki pārklājas. Dzīvosim, redzēsim,” vērtē deputāts. Līdz šim lapas ar apmeklējuma pierakstiem ievāca Saeimas grāmatvedība, lai rēķinātu piemaksu apmērus, tagad tas vairs nenotiek.
Saeimas preses dienestā informēja, ka kopējā uzskaite, kā deputāti apmeklē Saeimas
komisiju sēdes, netiek vesta. Katrs deputāts, ierodoties uz sēdi, parakstās par savu klātbūtni.
Saeimas kārtība rullī teikts: ja kāds komisijas loceklis bez svarīga iemesla izlaidis trīs sēdes pēc kārtas, komisijas priekšsēdētājs to paziņo viņa frakcijai vai politiskajam blokam. Ja arī pēc tam komisijas loceklis neierodas sēdēs, pēc komisijas priekšlikuma Saeima var viņu atsaukt no komisijas un ievēlēt citu.
Jau vēstījām, ka SC deputāts Valērijs Kravcovs rudens sesijā sāka neapmeklēt Pilsonības likuma izpildes komisijas sēdes, jo nebija atrodis kopīgu valodu ar tās priekšsēdētāju Visvaldi Lāci, un Saeima viņu no komisijas atsauca.