"Ir skaidri redzams, ka partija ir sašķelta un trūkst vienotas stratēģijas. Šī skandāla rezultātā JL potenciālo vēlētāju skaits, neapšaubāmi, saruks, jo partijā ir krīze," vērtē K.Daukšts. Politologs atzīst, ka partijas JL iekšējā šķelšanās ir trieciens gaidāmo vēlēšanu kontekstā. "Titavam vienmēr ir bijusi liela nozīme dažādu dziļāku procesu virzīšanā, kā arī viņam ir bijusi liela ietekme dažādās JL nodaļās reģionos," norādīja K.Daukšts.
LETA jau ziņoja, ka E.Repše vakar nepiedalījās partijas JL kopsapulcē. Pirms kopsapulces JL valde no partijas izslēdza agrāk par pelēko kardinālu dēvēto Danu Titavu. Kā norāda partijas valde, viņš izslēgts par rupjiem partijas disciplīnas pārkāpumiem, taču sīkāk nekomentēja. E.Repše nosodīja D.Titava izslēgšanu no partijas un paziņoja, ka vairs nestrādās partijas valdē.
Sociologs A.Kaktiņš gan uzskata, ka E.Repšes iespējamā aiziešana no JL, neatstātu nekādu iespaidu uz partijas reitingiem un neesot pamata domāt, ka notikušais ir kaut kas īpašs un uzmanības vērts.
"Vērtējot to, uz kā balstās JL popularitāte, sen ir pagājis tas laiks, kad Repše bija sinonīms visai partijai. Turklāt Repšes aiziešana no partijas, ir tikai iespējamība. Viena emocionāla frāze vēl ne par ko neliecina. Tomēr, ja arī Repše izlemtu aiziet, tas neatstātu nekādu nopietnu ietekmi uz vēlētāju uzticību šai partijai," uzskata A.Kaktiņš.
Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, par iespējamo E.Repšes aiziešanu no politikas, JL līdere Solvita Āboltiņa uzsvēra, ka "Repše ir JL dibinātājs un viens no Latvijas redzamākajiem politiķiem". S.Āboltiņa pauda pārliecību, ka Latvijas politikas lielo mērķu vārdā Repše turpinās darbu politikā.