Latvijā pašlaik dzīvo 2.3 miljoni iedzīvotāju, kuru vidējais vecums ir 40 gadu. Uz simts strādājošiem ir 44 nestrādājoši. Savukārt 2030. gadā Latvijā dzīvos 1.9 miljons iedzīvotāju ar vidējo vecumu 44 gadi. Uz 100 strādājošajiem būs 57 nestrādājošie.
Tā, kā eiropiešu veselības stāvoklis ir salīdzinoši labs, pētnieki prognozē, ka, visticamāk, tiks palielināts pensionēšanās vecums. Tā kā būs jāstrādā ilgāk, būs vajadzība papildināt zināšanas, tādēļ ir nepieciešams domāt par par otrajām un pat trešajām pilna laika studijām augstskolā. Autori pieļauj, ka tādējādi pirmās augstskolas studiju laiks varētu samazināties, kādēļ būtiski mainīsies arī mācību raksturs un jaunieši darba gaitas uzsāks agrāk. Galvenās būs iemaņas, nevis zināšanas, kas ātri noveco un zaudē savu vērtību.
Autori arī uzskata, ka augstskolas izglītība, noteikta profesija un ilgs darbs vienā jomā jau tagad ir pagātne. Profesiju maiņa, iespēja sākt daudz ko no jauna, mēģināt vēlreiz un atkārtoti 2030. gadā būs norma, secināts pētījumā.
Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas uzdevums ir iezīmēt valsts attīstības vadlīnijas laika periodam līdz 2030.gadam, viens no pētniekiem ir sociālantropogs Roberts Ķīlis.