"Ko man citu darīt šajos laikos, kā man samaksāt rēķinus un pabarot bērnus?" retoriski aģentūrai BNS sacīja sieviete, kuras vārds ir Līga. Viņa ir jēkabpiliete, kas audzina sešus gadus veco dēliņu un pagaidām vēl ir tā dēvētā 100 latu stipendiāte, taču apzinās, ka stipendija drīz beigsies un līdz ar to arī līdzekļi sevis un bērna uzturēšanai.
Savukārt AVA klīnikā portālam Diena.lv pieļāva, ka sieviete kļūdījusies, olnīcas sajaucot ar olšūnām. Olnīcu pārstādīšana pasaulē nenotiek, sacīja speciālisti. Šī klīnika nodarbojas ar olšūnu pārstādīšanu. Klīnikā gan neatklāj, cik donori par to saņem, taču "var nopelnīt". Rīgā ir vairākas klīnikas ar šādu speciālizāciju. Arī Latvijas Transplantācijas centra (LTC) vadītājs Rafaels Rozentāls aģentūrai BNS norādīja, ka faktiski šādai vēlmei reāla seguma nav, jo "viņa var gribēt pārdot kaut vai savu galvu, bet Latvijā tas nav iespējams". "Nekādas orgānu pirkšanas un pārdošanas nenotiek, turklāt olnīcu vispār diez vai kāds tā gribētu pirkt," viņš sacīja un pauda sašutumu par šādu sludinājumu parādīšanos.
Kā noskaidroja aģentūra BNS, krīzes dēļ sieviete atlaista no pavāra palīga amata un sākotnēji rokas nav nolaidusi, bet meklējusi darbu, taču neveiksmīgi. "Esmu darbu meklējusi un neskaitāmas reizes likusi sludinājumus... bezjēdzīgi. Visi tik pasaka, ka ir tādi laiki, ka darbiniekus nevajag un visur samazina un visus atlaiž," viņa klāstīja. Uz ārzemēm sieviete nevēlas doties, jo tur nevienu nepazīst, turklāt viņas apgādībā ir bērns, un darba meklēšana ārzemēs ar mazu bērnu uz rokām ir pavisam citādāka, nekā ja bezdarbnieks ir viens pats. Radi Līgai ir, taču tiem arī klājas grūti, un viņi nevar palīdzēt materiāli.
Neviens orgānu pircējs un pat ne interesents pagaidām viņai nav zvanījis. Sieviete sludinājumu ievietojusi internetā otrdien. "Patlaban citus orgānus es nevaru pārdot, taču, ja būtu iespēja, es pārdotu jebkuru orgānu, lai tikai savu bērnu varētu izskolot," uzsvēra sludinājuma autore.
Patlaban Latvijā notikušas tikai nieru pārstādīšanas operācijas, vairāki pacienti tikuši pie jaunas sirds, un LTC ķirurgi varētu visīsākajā laikā apgūt arī transplantoloģijai ļoti nepieciešamo, taču laika ziņā visietilpīgāko aknas pārstādīšanas operācijas tehnoloģiju, bet to visu stingri regulē likumi.
Pērnā gada nogalē internetā parādījās sludinājums, kur kāds vīrietis bija ievietojis paziņojumu, ka pārdod savu nieri. Vīrietis arī nekautrējās televīzijā stāstīt par savu motivāciju, kāpēc šādi rīkojies.